Начальник прес-служби оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш, наголошує, що на Бахмутському напрямку тривають інтенсивні та напружені бойові дії, противник активно намагається прорватися у напрямку Часового Яру. Проте українці успішно знищують ворогів, зокрема цілі загони так званого елітного спецназу «Ахмат».

Він поділився цією інформацією в ході телемарафону, обговорюючи ситуацію на східному відтинку фронту.

 «Ворог продовжує тиснути на позиції Збройних сил України, використовуючи свої резерви, авіацію та всю наявну лінійку озброєння, включаючи і артилерію — як реактивну, так і ствольну, різного типу безпілотні літальні апарати», — розповів Євлаш.

Крім того, він додав, що окупанти використовують «шахеди» для атаки на позиції українських військ.

 «За минулу добу на Лимано-Куп’янському напрямку шість разів противник атакував, використовуючи свої літаки Су-34 та Су-35. Також КАБи. Від двох до чотирьох одиниць за один захід скидає такий літак по позиціях Збройних сил. Використовує їх навіть по позиціях і мінометників, і танкових розрахунках. Тобто взагалі не шкодує ці керовані авіабомби», — сказав начальник прес-служби.

Також вороги 33 рази здійснювали удари по позиціях ЗСУ за допомогою дронів, серед яких були як «Ланцети», так і FPV-дрони.

 «Відбулося 25 бойових зіткнень, під час яких противник втратив 275 своїх окупантів вбитими та пораненими. Та ще 73 зразки озброєння та військової техніки, серед яких різні гармати, автомобілі. Також 59 безпілотних літальних апаратів. І звісно, 10 укриттів противника нам вдалося виявити та знести в повітря», — повідомив Євлаш.

Щодо Бахмутського напрямку, він відзначив, що там також відбуваються жорсткі та інтенсивні бойові дії.

 «Ворог активно намагається сунути в напрямку Часового Яру. А саме поблизу Іванівки та Богданівки. Там вже на околицях точаться жорсткі бої. Ворог застосовує резерви, намагається підсилювати свої війська різними підрозділами: «Шторм-Z», «Шторм-V». Крім того, кожна третя рота в батальйоні є штурмова. Тобто акцент зараз ставиться саме на це. Використовують підрозділи і «Ахмат», в тому числі», — сказав начальник прес-служби.

Він також відзначив, що неподалік від Кліщіївки та Курдюмівки намагаються здійснити напад «кадирівці». Недавно один з таких загонів був знищений бригадою, яка утримує оборону на цьому напрямку. Євлаш також зазначив, що на Бахмутському напрямку значно активізували використання авіації та важкої техніки.

 «Для підвозу намагаються максимально віддалитися, оскільки втрати важкої техніки у противника дуже великі, 60%», — зазначив начальник прес-служби.

Відповідаючи на запитання про суттєве зростання інтенсивності ворожих атак на Синьківку за останню добу, він сказав:

 «Звичайно, що Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий залишаються пріоритетними цілями на цьому напрямку. Ворог, найімовірніше, бачить доцільність атакувати нас саме в цей момент, саме в цьому місці всіма наявними силами і засобами».

Євлаш нагадав, що Синьківка перебуває під ударом вже дуже довго — починаючи з осені, атаки на неї намагалися провести раніше, але не вийшло.

Раніше командир батальйонно-тактичної групи 4-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії, Сергій Сідорін, відзначив, що противник досяг часткового успіху на Бахмутському напрямку, захопивши східну околицю населеного пункту Іванівське, що знаходиться під Бахмутом у Донецькій області, і утримує там свої позиції.

Він відзначив, що на Бахмутському напрямку противник посилює свої зусилля для проведення наступальних операцій.

Сідорін зауважив, що противник намагатиметься продовжити просування та захопити населений пункт Часів Яр, а звідти контролювати прилеглі населені пункти та територію, що значно ускладнить наші маневри та переміщення, створивши досить важку ситуацію.