11 березня в Мелітополі (Запорізька область) група окупантів чисельністю в 10 осіб викрала мера міста Івана Федорова. Як відомо, раніше Федоров відмовився від співпраці з окупантами. Першим про це у своєму Телеграм-каналі повідомив Антон Геращенко – радник голови МВС.

Під час викрадення йому одягли пластиковий мішок на голову. Вороги затримали його в міському кризовому центрі, де він займався питаннями життєзабезпечення українського міста. У кабінеті Івана Федорова стояв український прапор, – йдеться у його повідомленні.

Згодом інформацію підтвердив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Також з підтвердженням виступив керівник Запорізької ОДА Олександр Старух. Викраденню мера передувало викрадення учасника проукраїнського мітингу Сергія Киричука, який підтримував акції проти окупації та слухав у автомобілі славнозвісну пісню “Байрактар”.

Де наразі перебуває мер Мелітополя невідомо. Сподіваємось, що із чоловіком все гаразд. Його героїзм та мужність усіх містян вражають.

Нагадаємо, що ще 26 лютого мер Мелітополя повідомив про те, що представники місцевої влади втратили контроль над адміністративними будівлями, а вже 1 березня стало відомо, що місто тимчасово окуповане ворогом. Відтоді в місті щодня проходять мітинги, в яких беруть участь тисячі людей. На одному із таких протестів містяни спалили опудало владіміра путіна.

З метою відрізання мелітопольців від українського телемовлення 4 березня окупанти захопили місцеву телевежу і ввімкнули російські канали. Пізніше стало відомо, що й вежі радіозв’язку втрапили під контроль російських військ.

Міський голова Мелітополя до викрадення зауважував, що окупанти блокують мобільний зв’язок для того, аби не дозволити координуватися мешканцям.

Але я впевнений, і це нас не зупинить, а навпаки об’єднає, – казав Іван Федоров.

Окрім того, в останніх офіційних даних зазначається, що в місті найбільше запитів щодо медикаментів.

Нагадаємо, що росія постійно зриває відкриття гуманітарних коридорів для завезення необхідних харчів, ліків, засобів гігієни, а також евакуації цивільного населення. 

Уряд зауважив, що зараз вся верхівка влади працює над розв’язанням питань щодо міст, які взяті в тимчасову окупацію. Мелітополь – це Україна!