З наступного тижня в Україні запустять “Книгу катів”

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з наступного тижня запланований запуск спеціальної “Книги катів”, в якій збираються підтверджені дані про воєнних злочинців і злочинців російської армії.

Про це він повідомив у відеозверненні.

За словами глави держави, Книга катів буде інформаційною системою для збору підтверджених даних про воєнні злочини та злочинців російської армії, «конкретних фактів про конкретних людей, винних у конкретних жорстоких злочинах проти українців». Її створення триває вже певний час.

«Я неодноразово наголошував, що всі вони обов’язково понесуть відповідальність. І ми крок за кроком до цього наближаємося… Така Книга катів є однією з основ не тільки відповідальності безпосередніх виконавців воєнних злочинів — солдатів окупаційної армії, але й їхніх командирів. Тих, хто віддавав накази. Тих, хто зробив можливим усе, що вони наробили в Україні. В Бучі, в Маріуполі, в усіх наших містах, в усіх громадах, до яких дотягнулися. Усі будуть відповідати», — заявив Зеленський.

Тобто у системі зібрані конкретні факти про конкретних людей, які винні у жорстоких злочинах проти українців.

“І така “Книга катів” є однією з основ не тільки відповідальності безпосередніх виконавців воєнних злочинів – солдатів окупаційної армії, але й їхніх командирів. Тих, хто віддавав накази. Тих, хто зробив можливим усе, що вони наробили в Україні. В Бучі, в Маріуполі, в усіх наших містах, в усіх громадах, до яких дотягнулися. Усі будуть відповідати”, – підсумував президент.

Нагадаємо, що прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан відкриє офіс в Україні.

За його словами, Міжнародний кримінальний суд «працює над відкриттям офісу в Києві», хоча він не уточнив, коли саме конкретно це може статися. Також в Україні працюють 42 слідчих, криміналістів та персоналу підтримки з МКС, цитує Reuters.

За словами генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, понад 600 підозрюваних у воєнних злочинах вже ідентифіковані, щодо близько 80 з них ведуться розслідування.

“Ми маємо йти глибше, використовувати технології, штучний інтелект, “хмари”, використовувати різні інструменти не лише для того, щоб покласти суддям надійні справи, а й щоб ми могли надати незаперечні докази національній владі, щоб вони змогли використати своє законодавство. Ми не можемо терпіти злочини, які ми бачимо в Україні”, – наголосив Хан.