9 травня – саме та дата, яку різні політичні сили намагаються по максимуму використовувати для піару. І переказувати, хто і як це робив, навряд чи потрібно. Всі бачили це в телерепортажах або на власні очі, спостерігаючи білборди, автопробіги, мітинги та інші масові заходи.

Особливо старалася ОПЗЖ. І це цілком зрозуміло: для цієї партії співучасть в російському “побєдобєсії” – чудова нагода підбадьорити свій електорат.

Однак лідери ОПЗЖ були стурбовані не тільки тим, щоб створити побільше яскравих видовищ для задоволення потреб своїх виборців. У партії в цей день була й інша задача: продемонструвати Путіну свою готовність до екстремального розвитку подій. Тобто, якщо Путіну буде треба, то йому є на кого покластися в Києві, Одесі, Харкові та інших українських містах.

Почнемо з того, як відсвяткувало 9 травня керівництво ОПЗЖ. Біля танка Т-34 на проспекті Перемоги в Києві зібралися співголови партії Юрій Бойко і Вадим Рабінович, глава політради Віктор Медведчук, глава виконкому Сергій Льовочкін, інші нардепи з фракції ОПЗЖ, посилено демонструючи свою єдність на тлі чуток про внутрішньопартійний розкол.

І Медведчук на цьому святі виглядав господарем становища. Він виступив з промовою відразу після Бойко і сказав саме ті слова, які були потрібні Путіну. «День Перемоги – це дійсно світле свято, – заявив кум Путіна. – Це перемога радянського народу! » «Ми завжди будемо пам’ятати, що цей величний подвиг здійснив саме радянський народ», – буквально в ті ж хвилини віщав Путін на військовому параді на Красній площі в Москві.

Марш «п’ятої колони» в Києві

Але це була ще не вся святкова програма ОПЗЖ для киян. Завершальним номером стало феєричний виступ білорубашечників Іллі Ківи. Колись (майже сто років тому) Муссоліні створив організацію чорносорочечників. Ківа свою організацію назвав Всеукраїнським рухом боротьби з фашизмом «Патріоти – За життя». По суті, це бойовий загін медведчуківського крила ОПЗЖ. Не просто натреновані, а надресировані бойовики, готові виконати будь-яку команду свого антідуче.

Не варто недооцінювати організацію Ківи. Адже сім років тому у Путіна не було в Києві бойової напівмілітарной «п’ятої колони», здатної в «годину X» дестабілізувати обстановку в українській столиці.

Постановочні конфлікти в Одесі і Харкові

Щоб підтримати міф про «українських нацистів», потрібна картинка для російських телеканалів. І для цього теж дуже відповідним днем ​​було 9 травня.

Напередодні цієї дати СБУ повідомила про викриття мережі інтернет-агітаторів і «ботоферми» в Одесі. Зокрема, мережа інтернет-агітаторів виконувала замовлення кураторів на зйомку, публікацію і поширення неправдивої інформації про ситуацію в Україні. Планувалося, що сюжети будуть висвітлюватися, серед іншого, в російських ЗМІ. Таким чином зловмисники хотіли створити «потрібну інформаційну картинку» напередодні і під час травневих свят, зазначає СБУ.

Проте, 9 травня в Одесі все-таки вдався постановочний конфлікт. На Алеї слави сталася масова бійка між любителями Росії і поліцейськими, які зажадали прибрати портрет Жукова з георгіївською стрічкою. Пізніше правоохоронці затримали провокаторів, які кричали: «Одеса – російське місто».

Спроба аналогічного конфлікту була і в Харкові на проросійської акції «Безсмертний полк», організованої ОПЗЖ біля Меморіалу Слави. Як передає кореспондент Depo.Харків, один з учасників акції влаштував провокацію. Нібито у нього намагалися вирвати червоний прапор і він його почав захищати. Провокатор голосно кричав і одночасно знімав усіх на відео. Працівники поліції спробували відвести його в сторону, однак він впав поблизу «Вічного вогню», кричав, що його б’ють правоохоронці, і знімав те, що відбувається. Потім інші учасники акції його вгамували, але відео для кремлівських пропагандистів він зняти встиг.

Якщо резюмувати інформаційну картину 9 травня, то можна сказати, що «п’ята колона» Кремля – ​​це не фразеологічний зворот, а конкретні дії. Втім найнебезпечніше навіть не в цьому. А в тому, що після 9 травня не буде ніяких засідань РНБО на предмет дій ОПЗЖ і білорубашечників Ківи.