Несподівано “прилетіли” погані новини для Медведчука. 

Кабмін з завтрішнього дня закриває пропускний пункт з Кримом. У Медведчука два варіанти – або він терміново перериває медовий місяць з Путіним, або продовжує його на весь серпень, – коментує неочікуване рішення Уряду телеграм-канал “Недоторканні”.

Мало того, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував перебування одного з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя» в окупованому Росією Криму.

«Негативно ставлюся. Це надзвичайно неприйнятний крок з боку українського політика, яким він не був би, ким він не був би. Тому ставлюся до цього критично негативно», – сказав голова уряду в інтерв’ю.

А ось ще одна погана новина, але вже для Оксани Марченко.

Наприкінці травня, «Апеляційний суд» окупаційної влади вирішив забрати землю на півострові у компанії Оксани Марченко

В окупованому Криму, так зване, Міністерство майнових і земельних відносин «Республіки Крим» судиться з фірмою «Укрснаб», що належить дружині народного депутата з партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Оксані Марченко, за земельну ділянку площею 10 га. Про це повідомляє видання Бабель.

Зазначається, що 26 травня «Апеляційний суд» задовольнив скаргу Мінземлі «Республіки Крим» до фірми «Укрснаб»: компанія повинна повернути міністерству ділянку площею в 10 гектарів, розташовану біля Ялти.

«Це вже другий (апеляційний) етап судового процесу, що почався два з половиною роки тому, коли, так зване, міністерство разом з підприємством «Масандра» зажадали повернути їм ділянку. Відповідач – фірма «Укрснаб» – належить Оксані Марченко — дружині народного депутата Віктора Медведчука, кума Путіна.

Один з позивачів, державне підприємство «Масандра» входить до структури Управління справами президента Путіна. Справа про ділянку не завершена: фірма Оксани Марченко подала касаційну скаргу, і вчора її прийняв Арбітражний суд в Москві. Не так давно Віктор Медведчук і Оксана Марченко поїхали відпочивати на півострів. Два дні тому там приземлився літак з авіапарку Путіна», – йдеться у повідомленні.

Видання інформує, що спірна ділянка землі розташована за межами Ялти і понад двадцять років тому Ялтинська міськрада передала її у постійне користування українському державному підприємству «Лівадія». «Лівадія» входила в обʼєднання «Масандра» і підпорядковувалася Міністерству аграрної політики України.

Про те, що «Фірма Укрснаб» належить Оксані Марченко, стало відомо у травні 2020 року, коли її чоловік Віктор Медведчук задекларував доходи і майно своєї сімʼї.

Справа про спірну ділянку не завершена: фірма «Укрснаб» подала касаційну скаргу і її прийняв до провадження Арбітражний суд Центрального округу РФ в Москві. Наступне засідання у справі призначено на 21 вересня.