За словами прем'єр-міністра, на митниці нагромаджено "від 25 до 50 млрд грн тіньових коштів", передає Корупція.Інфо.

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва

Скасування Антимонопольним комітетом тендеру на закупівлю нових сканерів для митниці – це злочин, який прикриває контрабанду в Україні. Таку думку висловив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в ході Години запитань до уряду в українському парламенті 22 вересня, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Нам потрібно нове обладнання на митницях, нові сканери. Українська ДФС оголосила тендер на проведення закупівель таких сканерів. Вдумайтесь: Антимонопольний комітет взагалі скасував цей тендер. Це не можна інакше назвати, як злочин проти держави, проти надходжень до бюджету, злочин, який прикриває контрабанду в Україні, який не дає нам ефективно боротися", – сказав Гройсман.

Він підкреслив, що дуже важливо побороти контрабанду на митниці, адже там, на його думку, "від 25 до 50 млрд грн тіньових коштів".

"Я буду розбиратись з антимонопольним комітетом, і, якщо я побачу змову, про яку всі говорять, що Антимонопольний комітет став другою тендерною палатою в країні, я буду ставити питання про звільнення керівника Антимонопольного комітету, зі всіма його поплічниками", – зазначив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше прес-служба ДФС повідомила, що в електронній системі закупівель Prozorro заблоковано закупівлю сканерів для митниці у зв'язку з оскарженням Антимонопольним комітетом України результатів предкваліфікації.

Йдеться про скануючі системи стаціонарного типу для огляду вантажних автотранспортних засобів та контейнерів, стаціонарні вагові комплекси для вимірювання маси автотранспортних засобів у русі, а також системи відеоконтролю.

Зазначалося, що закупка обладнання проводиться за рахунок перевиконання планових митних зборів.