Передача все ж залишається під питанням: є інформація, що українські буксири готові зустрічати кораблі, але в МЗС РФ у суботу, 16 листопада, зробили несподівану заяву

Так, в МЗС РФ повідомили, що не пов’язують передачу захоплених українських кораблів із зустріччю в “нормандському форматі”.

На днях в росЗМІ з’явилася інформація, що Кремль погодився повернути українські кораблі, захоплені в листопаді минулого року, до проведення саміту в «нормандському форматі» 9 грудня. Передача катерів «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксира «Яни Капу» нібито повинна була пройти не в порту, а в морі – їх планувалося відбуксирувати у заздалегідь узгоджену точку, де їх зустрінуть три українських судна.

Однак, у суботу, 16 листопада, можливу передачу кораблів прокоментували в МЗС РФ, повідомивши, що не “пов’язують її з самітом у “нормандському форматі”, тобто немає мови про те, що передача має пройти до 9 грудня.

“Зроблена Києву пропозиція весь це час не втрачала свою актуальність. Вони це можуть зробити в будь-який момент”, – підкреслили в МЗС РФ, зазначивши, що зроблено це має бути, як і заявляли у Москві, “під гарантії збереження” кораблів як речових доказів.

Тим не менш, 16 листопада у соцмережі з’явилася інформація про те, що три українських буксира, ймовірно, вже вирушили на місце передачі.