Північноатлантичний альянс підтримує Україну на шляху реформ і модернізацій, однак країна сама має вирішити, що вона готова до членства в НАТО. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час пресконференції за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО.

“Це залежить від України, коли вона вирішить що вона готова до членства. Ніхто не можне забрати це суверенне право суверенної нації”, – відповів Столтенберг на питання про те, чи може Україні стати повним членом НАТО.

За словами генерального секретаря НАТО, Росія зараз намагається запровадити сфери впливи і вирішувати, що її сусіди можуть – не можуть робити.

“Це дійсно створює нові часи, коли сильні країни можуть вирішувати за слабкі країни, що їм робити. Ми (НАТО – ред..) вважаємо, що Україна має сама обирати свій шлях. Ми підтримуємо Україну на шляху реформ і модернізацій. Реформи – це найкращий шлях, щоб наблизитися на шляху до євроінтеграції”, – підсумував Столтенберг.

Разом із тим повідомляється, що Україна разом із міжнародними партнерами працює над тим, як відреагувати на можливе продовження військової агресії Росії.

Як сказав в ефірі телеканалу “Україна 24” заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, нині дуже важливим є факт демонстрації потужної одноголосної підтримки всіх партнерів, по суті, всього цивілізованого співтовариства щодо територіальної цілісності й суверенітету України.

“Водночас, якщо російська сторона все-таки продовжить розвиток ескалації біля наших кордонів, слів буде недостатньо. Саме над цим ми на цьому етапі працюємо з нашими партнерами”, – зазначив він.

За словами Єніна, Збройні сили України стали значно сильнішими з 2014 року.

“Хотів би відзначити, що після закінчення 7 років наша армія значно зміцнила свою міць. Точно так само міцнішими виглядають зв’язки та взаємодія з нашими західними партнерами”, – підкреслив дипломат.

Він додав, що протягом останніх років Україна почала отримувати істотну військову допомогу з боку членів НАТО і, зокрема, США, зокрема зразки летального зброї, застосування яких “може істотно підвищити ціну агресії для Російської Федерації”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.