Основна причина відмови в субсидії – покупка товару на суму від 50 тис. гривень. Про це заявив міністр соцполітики України Андрій Рева. Міністр вважає, що аналізуючи кількість відмов від субсидій, слід враховувати причини таких відмов, передає Корупція.Інфо

"Головна причина, по якій вам можуть відмовити в наданні субсидії, – одноразове придбання певного товару на суму від 50 000 гривень і більше. При зростанні кількості субсідіантів з 1,7 до 5,5 млн, не повинно було вирости і кількість тих, кому відмовлять? Збільшення кількості субсідіантов відбулося майже в чотири рази. А зростання відмов – в два рази. Це прийнятний показник", – сказав Рева.

Факт покупки на суму в 50 тис. гривень претендент на отримання субсидії повинен декларувати в заяві. Але не всім, навіть в разі подібної покупки, відмовляють – рішення приймаються комісією.

"Навіть при наявності вартісної покупки ми часто вважали, що людині необхідно надати субсидію. Тому що, наприклад, продав трикімнатну квартиру, купив двокімнатну, а різницю витратив на лікування. У таких випадках ми давали людям можливість отримати субсидію", – зазначив Рева.

Але для з'ясування правдивості даних соціальні інспектори звертаються до фіскальних служб. "І 18% відмов раз пов'язано з відповідними висновками комісій", – уточнив Рева.

Нагадаємо, нещодавно директор аналітичного центру "Інститут міста" повідомив, що в 2015 році кількість відмов у наданні субсидії становила 9%, за 5 місяців цього року вона виросла до 18%, тобто майже половина – 49% – тих, хто звернувся за субсидіями, отримали відмову