На саміті у Мадриді наступного року країни НАТО повинні підтвердити рішення щодо майбутнього членства України.

Міністр оборони Олексій Резніков 3 грудня під час виступу у Верховній Раді на Годині запитань до уряду зробив гучну заяву, що рішення щодо вступу України до НАТО має політичний характер, оскільки деякі країни продовжують дотримуватися тактики непровокування Росії у цьому питанні.

“Ухвалення рішення щодо вступу України в НАТО буде носити політичний характер. Це політичне рішення усіх країн Альянсу. І ви знаєте, що в Альянсі на сьогодні немає злагоди з цього приводу. Є деякі країни, які продовжують дотримуватися тактики “don’t provoke Russia” (не провокуйте Росію). Але нам потрібно не чекати і бути готовими до вступу де-факто. Де-юре відбудеться тоді, коли буде наш з вами день”, – сказав Резніков.

Варто наголосити на тому, що під час попереднього саміту НАТО, який відбувся у Брюсселі 14 червня минулого року, не одноразово наголошувалося про вступ України до членства НАТО. Президент США Джо Байден запевнив, що хамські вчинки Росії, а саме окупація частини українських територій не впливає на вступ до НАТО. Проте було поставлено одну умову, яка полягала в тому, щоб Україна позбулася корупції.

Проте РФ дуже обурені такою перспективою, а глава МЗС Росії заявив, що НАТО “грає з вогнем”, даючи можливість Україні вступити до альянсу. 

Путін, своєю чергою, неодноразово заявляв, що хоче отримати від Заходу гарантії невступу України в НАТО. На що генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг дав доволі чітку відповідь і запевнив президент РФ, що той немає права вето і сфери впливу, щоб контролювати рішення України про бажання приєднатися до Альянсу. Столтенберг констатує, що тільки Україна і 30 країн-членів вирішуватимуть, коли Україна приєднається до Альянсу.