Незадекларовані доходи, скандали з утриманками і квартири за мільйони доларів. Редакція Корупція.Інфо вирішила з'ясувати, що приховуває від українців міністр фінансів Данилюк.

Олександр Данилюк народився в 1975 році в молдавському Григоріополі. Буквально через кілька років він разом з сім'єю переїздить до Києва. Він закінчив фізико-математичну школу, а потім отримав диплом в Київському інституті інвестиційного менеджменту. Але найцікавіше, що в біографії Данилюка зазначено, що диплом він отримав в 1995 році, коли інститут відкрився тільки в 1994.

Популярне: Відпочивати по-іншому: Уряд вирішив перенести дати деяких свят. Що змінилось для українців

Але це тільки початок брехні майбутнього міністра фінансів Олександра Данилюка. У 1995 році він стає брокером в інвестиційній компанії «ТЕКТ». Засновником цієї фірми був Вадим Гриб, бізнесмен, якого називали найбільшим рейдером країни. Чи брав участь Олександр в захопленні підприємств і незаконних махінаціях з нерухомістю, не відомо. Документів про його діяльності в цій компанії не збереглося. Але той, факт, що буквально через кілька місяців він став заступником директора ТОВ «Б.А.С. ЛТД », а потім ще і начальником одного з підприємств Гриба – наштовхує на певні думки.

У 1998 році він розуміє, що влаштується на нормальну роботу зі своїм «дипломом» не зможе і їде вчитися до Америки в бізнес-школу Індіани. Повернувся Данилюк тільки в 2001 році, на цей раз вже отримавши освіту. З 2002 року Олександр влаштовується працювати в міжнародну фірму, зареєстровану в Британії під назвою «McKinsey & Company» і залишається на посаді близько трьох років.

У 2005 році він стає радником екс прем'єр-міністра Єханурова. Саме так почався шлях Данилюка в українській політиці. Протримався Олександр не довго, після відставки свого начальника, він створює і стає директором декількох компаній в Британії. У 2010 році він знову повертається в політику і стає главою Координаційного центру економічних реформ Льовочкіна, а потім, залишаючись на цій посаді, стає особистим радником Януковича. Звільнили Данилюка тільки в 2014 році, а потім Порошенко вже через кілька місяців призначив Олександра своїм представником в Кабінеті міністрів.

У 2016 році він став главою Мінфіну. Але новопризначений міністр виявився в центрі скандалу, не встигнувши навіть приступити до своєї роботи. Виявилося, що Данилюк до цього часу значився директором своїх кампаній в Британії. У квітні 2016 року Олександр сам зізнався, що був директором цих кампаній. Але при цьому стверджував, що всі податки він справно платить в Британії. Це було дуже зручним виправданням, але журналістам вдалося дізнатися, що з 5 мільйонів гривень доходу за період з 2005 по 2009 рік, він не сплатив ні копійки податків ні в одній країні.

А в свою декларацію про доходи в Україні Олександр ці суми просто вирішив не вносити, заявивши, що просто забув їх вказати. Про те, що і після призначення главою Мінфіну він залишався власником компаній Олександр вирішив не морочитися, просто сказав, що нове керівництво забуло його звільнити, а він навіть не підозрював про це. НАБУ навіть провело власне розслідування, але чомусь складу злочину його співробітники не помітили.

Днями розгорівся ще один скандал, коли журналісти дізналися про незадекларовану квартиру Данилюка в Лондоні, яку міністр купив у 2017 році майже за 28 мільйонів гривень. Ще в грудні минулого року за цією адресою була прописана дружина міністра – Ольга. У списку мешканців квартири значився і сам міністр, хоча він повністю заперечує її наявність. Журналісти навіть побували біля цього будинку і поговорили з сусідами, які заявили, що неодноразово бачили Данилюка в цій квартирі.

Відразу ж за цим спалахнув скандал, після того,  як журналісти спробували розшукати житло Олександра в Україні. Охоронці величезного котеджа в Золоче напали на знімальну групу і спробували задусити оператора.

Ну і звичайно ж не можна згадати давніший, але не менш гучний скандал. Як ми вже згадували, у Данилюка є дружина Ольга і навіть син Річард. Але при цьому в минулому році стало відомо, що чоловік пропонує гроші дівчатам, щоб ті ставали його утриманками і час від часу надавали йому інтимні послуги. Данілюк був готовий виділяти по 5 тисяч доларів на місяць.

Сам же Данилюк зараз заявляє, що всі скандали навколо нього – брехливі, і звалює всю провину на Коломойського, який, нібито, хоче прибрати Олександра з посади Міністра фінансів.