Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі телеканалу “Україна 24” назвав основні категорії громадян, які підлягатимуть вакцинації після того, як Україна отримає вакцину проти коронавірусу COVID-19.

“Що стосується категорій громадян, ми чітко визначили, яку категорію громадян ми обов’язково маємо вакцинувати, імунізувати – це насамперед по групі ризику, за професійною ознакою – медпрацівники, бійці в зоні ООС, Нацполіція. Також громадяни, які знаходяться в групі ризику через різні захворювання, старші 65 років”, – повідомив міністр.

Також міністр додав, що Україна отримає вакцину від коронавірусу COVID-19 наприкінці І кварталу – на початку ІІ кварталу 2021 року.

Міністр нагадав, що Україна провела перемовини з міжнародною ініціативою COVAХ щодо постачання вакцин.

“Ми повинні отримати 8 млн доз вакцини. У нас очікується підписання відповідних документів до 7 грудня з COVAХ, де ми вже все чітко оформимо. І розраховуємо отримати вакцини наприкінці І кварталу – на початку ІІ кварталу. По-друге, у нас на завершальній стадії перемовини й відповідне підписання договорів з іншими виробниками вакцин, щоб ми вже в першому кварталі отримали вакцини та розпочали процес вакцинації в Україні”, – сказав Степанов.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, кому треба буде вакцинуватися, коли вакцина від коронавірусу потрапить до України.