США ввели санкції проти Ігоря Коломойського та членів його родини.

Вашингтон публічно визнав олігарха Ігоря Коломойського причетним до корупції та ввів обмежувальні заходи проти нього і його родини.

Підставою для накладення санкцій держсекретар США Ентоні Блінкен назвав діяльність Коломойського на посаді голови Дніпропетровської області в 2014-2015 роках. Також він звинуватив бізнесмена у спробах підірвати демократію в Україні.

Подаємо заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена в оригіналі.

«У своїй офіційній якості губернатора Дніпропетровської області України з 2014 по 2015 рік Коломойський був причетний до корупційних дій, які підірвали верховенство закону і віру української громадськості в демократичні інститути свого уряду і суспільні процеси. У тому числі Коломойський, використовуючи свій політичний вплив і офіційну владу для своєї особистої вигоди.

Хоча це призначення санкцій засноване на діях, вчинених ним під час його перебування на посаді, я також хочу висловити стурбованість нинішніми і триваючими зусиллями Коломойського по підриву демократичних процесів та інститутів України, які представляють серйозну загрозу для її майбутнього.

Також санкції введені проти його дружини Ірини Коломойської, його дочки Анжеліки Коломойської і його сина Ізраїля Цві Коломойського. Це позбавляє Ігоря Коломойського і кожного з цих найближчих родичів права на в’їзд в США.

Ці санкції підтверджують прихильність США до підтримки політичних, економічних реформ і реформ у сфері правосуддя, які мають ключове значення на євроатлантичному шляху України. Сполучені Штати як і раніше підтримують всіх українців, робота яких сприяє просуванню реформ.

Департамент продовжить використовувати такі методи для залучення до відповідальності корупціонерів в цьому регіоні і в усьому світі».

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.