Незабаром склад Конституційного суду буде оновлено.

Про це розповів глава Офісу президента Андрій Єрмак під час онлайн-брифінгу з питань внутрішньої та зовнішньої політики України з “Європейським політичним центром” у п’ятницю.

“Судова реформа відбувається у нормальному робочому і конструктивному режимі. Президент дав команду. Він – драйвер судової реформи. Незабаром ми зможемо говорити про повне перезавантаження Конституційного Суду, яке, сподіваюся, розпочнеться зі зміни його керівника, який повністю і себе дискредитував, і своє відомство”, – сказав Єрмак

Він зазначив, що цього тижня представили трирічну Стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства.

“Поточного тижня було представлено трирічну Стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства, й Україна досягне на цьому шляху успіху”, – відмітив глава ОП.

Єрмак також нагадав, що “в Україні практично завершено реформу прокуратури”.

Нагадаємо, Конституційний суд та його судді опинилися в центрі уваги після скандального рішення від 27 жовтня 2020 року щодо неконституційності відкритих електронних декларацій та деяких повноважень Національного агентства з запобігання корупції. (Верховна Рада вже повернула повноваження НАЗК з уточненнями щодо перевірки суддів).

Вже 28 грудня Офіс генерального прокурора направив поштою повідомлення про підозру голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому у підкупі свідка і введенні в оману суду у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова й “Зуєвського енергомеханічного заводу”.

А 29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного cуду Олександра Тупицького від посади судді КС строком на два місяці.

Після цього у КС заявили, що вважають указ Зеленського про відсторонення Тупицького “юридично нікчемним”, і закликали його скасувати. Правовий департамент секретаріату КС заявив, що Тупицький повинен далі виконувати свої обов’язки.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.