Народні депутати закликали президента України Володимира Зеленського дати звання Героя України лікарці-анестезіологині Ользі Гліві, яка загинула під час пожежі в Запоріжжі.

Депутатський запит, ініційований Валентином Наливайченком, нардепи підтримали під час засідання 5 березня. “За” проголосували 211 осіб, проти – один.

Тепер пропозицію розгляне президент. Нагадаємо, що пожежа в інфекційній лікарні Запоріжжя сталася 4 лютого. Загибла Ольга Гліва 2020 року з відзнакою закінчила Запорізький державний медичний університет.

Журналістка Олена Троянська, яка знала Гліву, написала у Facebook, що Ольга була найвеселішою, легкою і життєрадісною дівчиною.

Провідна лікарка-інфекціоністка України, професорка Ольга Голубовська також відреагувала на загибель Ольги Гліви.

Як написала вона в Facebook, стає страшно, коли від чийогось “головотяпства” гинуть талановиті, розумні, віддані своїй професії люди.

“Наш золотий фонд, якого все менше і менше з кожним роком… Страшно, коли гинуть від чийогось головотяпства хворі, страждає персонал”, – додала Голубовська.

Вона зазначила, що Ольга Гліва мала червоний диплом медуніверситету, закінчила інтернатуру в 2020 році.

“Гарна, чесна, чиста людина, яку любили і поважали всі – і хворі, і персонал… Все життя, присвячене порятунку людей, була попереду… І загинула, намагаючись врятувати чиєсь життя, повернути дихання, інтубуючи хворого”, – підкреслила медик.

“Світла пам’ять доктору, світла пам’ять пацієнтам,.. одужання постраждалим”, – завершила вона.

Нагадаємо, що крім лікаря Ольги Гліви, під час пожежі в обласній інфекційній лікарні Запоріжжя загинуло три пацієнтки 91, 76 та 64 років, травми отримало ще двоє медпрацівників.

Пожежа спалахнула в ніч на 4 лютого в одному з корпусів лікарні на першому поверсі в реанімації, зокрема в палаті на 20 кв. м.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, який терміново вирушив до Запоріжжя, запевнив, що винних у цій трагедії буде неодмінно притягнуто до відповідальності за законом після завершення розслідування.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв уникнути повторення подібних трагедій.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.