Колишній президент України Леонід Кучма вважає, що на сьогоднішній день відкривати ринок землі в Україні не варто. Кучма пояснив це відсутністю належних законів щодо продажу землі.

У Чернігові на зустрічі зі студентами й викладачами Чернігівського національного технологічного університету Леонід Кучма повідомив, що сьогодні латифундисти стали швидко скуповувати землю в пайовиків.

За словами політика, роблять вони це в надії на хаос, який може настати після відкриття ринку землі без попереднього створення потужної законодавчої бази. За землю вони платять людям зовсім не стільки, скільки вона коштує, а селяни, не знаючи справжньої ціни, не можуть вимагати більше.

Тому, на думку Кучми, відкривати ринок землі треба тільки після прийняття низки законів, у яких все буде обумовлено: ціни за гектар, неможливість продажу землі іноземцям та багато іншого.

“Повинна бути сильна законодавча база з усіх точок зору. А сьогодні, коли нічого цього немає, просто оголосити про продаж землі – буде хаос. Латифундисти на нього й сподіваються. Тому давайте до цього ставитися, як ставляться в цивілізованому світі”, – сказав Кучма.

Вступаючи у ЄС, як нагадав Кучма, східноєвропейські країни на 10-15 років вводили мораторій на продаж своєї землі, аби вона не опинилася в чужих руках. І тому, на його думку, Україні теж треба зважено підходити до цього питання.

Окрім цього варто зазначити, що також раніше кума заявляв, що так звана “Формула Штайнмаєра” сама по собі не приведе до миру на Донбасі”.

За його словами, ця формула – не формула миру. “”Формула Штайнмаєра” до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час політично чи так – а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося…

Це взагалі “здати нас із потрохами”, так би мовити”, – каже представник України в Тристоронній контактній групі Відновлення миру – це тривалий процес, який залежить від позицій лідерів європейських країн. Зокрема, американського президента Дональда Трампа. “Бо сьогодні тільки ця країна більш-менш має вплив на Росію”, – експрезидент.

Крім цього,Кучма назвав абсурдом проведення виборів на Донбасі без попереднього виведення військ, роззброєння, відновлення українського кордону. За його словами, за нинішньої ситуації на окуповані території не поїдуть ні спостерігачі, ні журналісти.

Також, він зауважив, що не може бути мови про особливий статус Донбасу, оскільки це шлях до конфедераційного устрою України. Це неприйнятно для країни.