Уряд України надав «Ощадбанку» право доставляти пенсію деяким категоріям громадян додому. Відповідне рішення було прийнято в рамках пілотного проекту, який затвердив Кабмін на засіданні 19 червня.

Йдеться про те, що окремі категорії громадян, яким пенсії нараховуються на рахунки в банку, отримають право на адресну доставку виплат. Це, перш за все, особи старші 80 років, а також ті, хто вимагає постійного догляду і люди з інвалідністю I групи. Ця норма закріплена в урядовій постанові 1999 року.

Пілотний проект впровадять не на всій території країни, а тільки в межах обраних областей. Однак, спочатку цей список ще належить встановити ПФУ.

Долю проекту в подальшому вирішить Кабмін після того, як вивчить результати пілота. Їх профільне відомство має подати до 1 січня 2020 року.

Документ прямо не передбачає залучення штатних співробітників «Ощадбанку» для фізичної доставки виплат. Фінустанова зможе використовувати для цих функцій сторонніх підрядників – поштових операторів. При цьому використовувати для цього не тільки «Укрпошту» – відбір служби доставки буде проводитися на відкритому конкурсі.