"Драконівські" штрафи будуть варіюватися в залежності від тривалості прострочення

Введення жорстких штрафів за порушення правил ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією відтерміновано до 22 серпня з 22 травня. Про це повідомила Державна фіскальна служба (ДФС).

"Таким чином, власники автомобілів з іноземними номерами отримали додатковий час на митне оформлення своїх автомобілів без посилених штрафних санкцій. З 22 серпня вступають в дію нові санкції", – повідомили в ДФС.

Після вступу в силу нових правил штрафи будуть варіюватися в залежності від тривалості прострочення. Штраф, таким чином коливається від 8,5 до 170 тисяч гривень.

Крім цього, передбачена відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, що тимчасово ввезений на митну територію України або поміщеного під митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого автомобіля в комерційних цілях. 

При такому порушенні доведеться заплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

Штрафувати будуть заочно. За порушення митних правил фіскальщики самі надішлють штраф на адресу реєстрації протягом трьох днів після закінчення терміну перебування в Україні.

Нагадаємо, Верховна Рада відстрочила введення штрафів для власників євроблях. Парламент вніс зміни до Податкового кодексу України.