В Україні в жовтні перерахують субсидії з урахуванням доходів за 2018 рік. Крім того, в цьому місяці вступить у силу рішення про скорочення газових нормативів.

У неопалювальний сезон українці отримували знижку ще з урахуванням доходів за минулий рік. За цей період на 26,19% зросла середня зарплата, на 523 грн підвищили мінімалку, майже на 36% зросла середня пенсія.

Приблизний розмір знижки після перерахунку можна розрахувати за допомогою спеціального калькулятора.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Наприклад, ще кілька тижнів тому сім'я з одного працюючого з мінімальною зарплатою й одного пенсіонера з мінімальною пенсією могла платити за комуналку з субсидією 514 грн. Після перерахунку цієї ж сім'ї комунальні послуги будуть обходитися в 561 грн.Друге не менш важливе нововведення – скорочення нормативів споживання. Йдеться про газ. Якщо, наприклад, у січні цього року на опалення будинку площею 100 кв. м могли виділити 500 кубометрів газу на місяць, за новими правилами "норма" складе вже 450 кубометрів.

Раніше писали про те, що українці будуть відпрацьовувати борги за комуналкою. Залучати до роботи будуть тільки за бажанням. Наприклад, якщо власник однієї з квартир не має матеріальної можливості оплатити рахунки, за згодою з ОСББ він може пофарбувати під'їзд, облагородити прибудинкову територію і т.п.