Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вказує, що внесений президентом законопроєкт щодо статусу олігарха є важливим кроком на шляху деолігархізації, але цей процес потребує додаткових законодавчих важелів.

Про це Данілов заявив у коментарі “Українській правді”.

“Внесений главою держави законопроєкт – перший і тому найважливіший крок на шляху до реалізації завдання стосовно повного демонтажу олігархічної системи.

Цей крок – безпрецедентний в історії України, і, без перебільшення, вирішальний для її сучасності і майбутнього. Але оскільки корупційна олігархічна система послідовно і системно будувалася протягом трьох десятиріч, її неможливо зламати одразу, і тому необхідним є комплексний підхід”, – зазначив секретар РНБО.

Данілов зауважив, що пріоритетом наразі також є питання про створення додаткових законодавчих важелів, які дозволять ефективно ліквідувати політико-економічний вплив олігархів.

За словами секретаря РНБО, необхідно врегулювати на законодавчому рівні такі питання:

  • лобізму;
  • удосконалення регулювання трансферного ціноутворення;
  • посилення безпеки зовнішніх і внутрішніх інвестицій як складової національної економічної безпеки;
  • впровадження ефективних антитрастових заходів протидії діяльності олігархічних монополій, захисту інвестицій шляхом впровадження ефективних інструментів незалежного судового контролю.

На думку Данілова, сформована таким чином законодавча база дозволить захистити вітчизняну економіку і стане основою захисту національних інтересів.

До слова, Дмитро Разумков заявив, що в Україні необхідно створити спеціальний орган, який визначатиме, хто є олігархом. За словами спікера, у РНБО при ухваленні таких рішень може виникнути конфлікт інтересів.

Разумков запропонував обирати фахівців у нове відомство за тим же принципом, що й до НАБУ та САП. Окрім того, на думку спікера, туди можна буде залучити іноземних спеціалістів.

Нагадаємо, що на сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту президента Зеленського про олігархів. Він, зокрема, передбачає, що олігархів будуть визначати за чотирма критеріями. Рішення про визнання особи олігархом, згідно з документом, приймається Радою національної безпеки і оборони.