Сьогодні під Конституційним Судом “спекотно”- там проходить мітинг противників закону про ринок землі, який перевіряють на конституційність. У той же час в будівлю суду знову не пустили ексглаву КСУ Олександра Тупицького і екссуддю Олександра Касмініна.

Про це повідомляє “Україна 24”.

“Ви взяли на себе відповідальність і стали поруч з іншими злочинцями в скоєнні неправомірних дій”, – сказав Тупицький, звертаючись до охоронця.

У свою чергу Касмінін продовжив з’ясовувати стосунки з охоронцем, зазначивши, що той нібито порушує законодавство, не впускаючи суддів до суду, і звинуватив чоловіка у незнанні закону.

“Я закони знаю, але не коментую. Я не в праві коментувати ці питання. У мене немає повноважень”, – сказав охоронець.

На прохання журналіста прокоментувати, чому їх не пускають в будівлю суду, Касмінін відповів: “Я суддя Конституційного Суду і згідно із законом я маю право зайти у приміщення на своє робоче (місце), в зал засідань, до свого службового кабінету”.

Тупицький і Касмінін, які раніше були зняті зі своїх посад, вимагають, щоб про них доповіли суддям всередині і чекають відповіді біля входу, а також просять акт недопуску на робоче місце. За його словами, на цей момент у КСУ є кворум для прийняття рішень.

“Але питання не тільки у кворумі, а в повноцінному складі суду. Коли 18 суддів в залі і деяка кількість голосів для прийняття рішень – це одне, і коли мінімальна кількість суддів у залі, а кількість голосів для прийняття рішень така ж”, – заявив Тупицький.

https://www.youtube.com/watch?v=ISM8a3PEctw&feature=emb_logo

Пізніше стало відомо, що колегія суддів КСУ прийняла рішення допустити Тупицького і Касмініна на засідання, ось тільки зайти він туди не може, пише “Страна”.

“Зараз колегія суддів прийняла рішення про допуск мене і Касмініна на засідання суду, але Управління держохорони не хоче виконувати це рішення”, – заявив Тупицький.

Зазначимо, що Державне бюро розслідувань завершило розслідування справи, в якій фігурує звільнений Олександр Тупицький.

Його підозрюють у завідомо неправдивих свідченнях і штучному створенні доказів захисту, підкупі свідка. Також Тупицькому тимчасово призупинили виплату зарплати.

1 червня Тупицький уперше за два місяці прийшов до суду для обрання запобіжного заходу. Але справу Тупицького з Печерського райсуду Києва передали в Подільський райсуд, де її будуть розглядати по суті.