Столичний суд дозволив затримати колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Він є фігурантом так званої “вугільної справи” Віктора Медведчука.

Про те, що Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання Демчишина, свідчить рішення суду.

Суд дозволив затримати Демчишина

“Надати дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою”,– йдеться в рішенні.

Колишнього міністра не пізніше 36 годин з моменту затримання повинні доставили до суду. За останньою інформацією ЗМІ, Демчишин перебуває не на території України.

Телеграм-канал “Таємниці депутата” відзначив, що Порошенку не варто розслаблятися.

“Рішення Печерського суду щодо можливості затримання Демчишина – це як ключик від скрині з таємницями про торгівлю Петьмана вугіллям із бойовиками ЛДНР. Кільце стискається навколо Петра гетьмановича”, – зазанчили там.

Окрім того, Держбюро розслідувань оголосило у розшук колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості.

Нагадаємо, в листопаді слідчі Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань заочно вручили Демчишину підозру в контрабанді вугілля з окупованого Донбасу.

За даними слідства, він у грудні 2014 – лютому 2015 року своїми наказами призначив на посади державних підприємств на окупованих територіях представників терористичних організацій “Л/ДНР”.

Крім того, з перевищенням службових повноважень змусив керівництво однієї з державних енергогенеруючих компаній укласти кілька угод з ними. Зокрема, на постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд гривень.

Слідство вважає, що внаслідок протиправних дій у розпорядження терористів надійшли понад 200 млн гривень.

Також зазначається, що ці дії поставили енергетичну сферу України у залежність від Росії та терористичних організацій “Л/ДНР”, чим підірвали економічну безпеку у 2014-2015 роках. Україна була позбавлена можливостей для диверсифікації постачання енергоресурсів, а Росія отримала ширші можливості подальшого втручання у внутрішні справи та ведення підривної діяльності.

Повідомлення про підозру відправлено за адресами останніх відомих місць його проживання. Також копії письмового повідомлення про підозру направлені його захиснику.

Раніше підозру у цій справі отримав нинішній нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук, який, за версією слідства, причетний до контрабанди вугілля з окупованих територій.

Глава Служби безпеки України Іван Баканов говорив, що основним фігурантом є саме Медведчук, а гроші за вугілля терористам возили у валізах.

Тоді ж він повідомив, що Служба безпеки (СБУ) розпочала перевірку можливої причетності колишнього Президента, а нині депутата Верховної Ради від фракції “Європейська солідарність” Петра Порошенка та екс-голови Національного банку Валерії Гонтарєвої до справи про державну зраду.

“Відповідна версія перевіряється”, — повідомив Баканов.