Ціни на квитки цього року підвищуватимуть двічі, передає Корупція.Інфо

Українців попередили, що слід готуватися до весняного зростання цін на залізничні квитки. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Вартість може зрости вже від 1 квітня. В "Укрзалізниці" повідомили, що протягом 2018 року ціни підвищуватимуть двічі й обидва рази на 10-12% – навесні та восени.

Залізничники виправдовуються, підвищувати ціни змушені – і паливо дороге, і вагони та колії ремонтувати недешево. Та й тарифи не змінювали від 2014 року, а відтоді складові собівартості перевезень зросли – відбулося підвищення вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, зарплат.

Українці на новину про нові ціни обурюються і додають, що збільшення сум на квитках має йти паралельно із поліпшенням сервісу в потягах.

Популярне: "Петя, дай цукерку!": Тільки погляньте, яким Порошенко був у дитинстві. Приголомшливі факти про президента

Підвищення цін на квитки невідворотне, тож треба шукати шляхи економії. А такі є. Найочевидніше – типи вагонів – плацкарт, купе, люкс. Різниця в ціні між цими категоріями може бути в понад кількасот гривень. Щоправда в дешевших вагонах і умови відповідні.

Також варто врахувати, що під час оформлення електронного квитка через сайт "Укрзалізниці" до його вартості вже автоматично включені ціна користування постільною білизною та одна чашка чаю. Від цих послуг можна відмовитися, якщо наприклад подорожуєте вдень, а чай пити не збираєтеся.

А ще економити можна і на правильних днях. Візьмемо, наприклад, квиток на поїзд за 100 гривень. У понеділок, четвер та суботу ви заплатите стандартний тариф. У вівторок та середу – віддасте за проїзд менше на 10%, а ось п’ятниця та неділя – найпопулярніші серед пасажирів, тож квитки в ці дні на 10% вищі від стандартної ціни.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" вводить е-квитки для більшості електричок.