Головне, що можна підмітити після зборів Гордона-Шустера-Авакова-Гройсмана та інших у Литві: реальним кандидатом у президенти від Ріната Ахметова готують Володимира Кличка – брата мера Києва Віталія Кличка, пише телеграм канал Правий берег.

Віталій Кличко вже приївся українцям: його ймовірно інтенсивно готували кандидатом у президенти від Льовочкіна у 2012-2014 рр. та використали в рамках домовленостей з Петром Порошенком у березні 2014 року.

Зустріч Володимира Кличка з Рінатом Ахметовим свідчить про те, що формалізується тандем Льовочкін+Ахметов проти Зеленського. Тобто за стандартним правилом 2 з 3-х основних олігархів проти президента, тепер Льовочкін/Фірташ+Ахметов виганятимуть Зеленського з влади, а Коломойський буде вороже-нейтральним.

Раніше, як вказують автори телеграм-каналу, озвучувалася інформація, що Рінат Ахметов можливо вів переговори з Віктором Медведчуком щодо повернення команди Опоблоку до ОПЗЖ. Ключовими умовами було виключення із ОПЗЖ Сергія Льовочкіна та його команди – формального голови партії ОПЗЖ (як раніше Опоблоку) Юрія Бойка та низки інших нардепів й керівників обласних організацій.

Зустріч Ріната Ахметова з Володимиром Кличком у контексті можливого припинення повноважень Володимира Зеленського може свідчити про досягнення деяких угод із Сергієм Льовочкіним. Тоді питання дострокового звільнення Володимира Зеленського за станом здоров’я з посади президента України практично вирішене: Льовочкін контролює МОЗ та спільно з Рінатом Ахметовим та Арсеном Аваковим можуть забезпечити підтримку судів для реалізації схеми.

Також зазначимо, що у «засланого козачка» Дмитра Разумкова, мабуть, Рінат Ахметов не повірив і не просуває його кандидатом у президенти. Втім, якщо тендітний баланс щодо Володимира Кличка по лінії Льовочкін-Ахметов буде порушено, тоді Дмитро Разумков матиме другий шанс…

Важливо відзначити, що такі об’єднання набувають актуальності, адже після арешту Віктора Медведчука про таку політсилу як «Опозиційна платформа – за життя» вже можна забути.

Після того, як Медведчук відійшов, «ОПЗЖ» стало чимось на зразок мертвого проекту. У цьому вже переконався Рінат Ахметов і тепер стоїть питання про створення нового політичного проекту, крім Разумкова.

На мою думку, новий проект буде спрямований на створення напруженої ситуації в Україні як мінімум до травня, пише Дмитро Снєгирьов для ua.news.

У них є сенс розхитувати ситуацію до травня. Справа в тому, що Закон про олігархи вводиться в дію з 7 травня 2022 року. Президент Володимир Зеленський невідкладно підписав антиолігархічний закон».

Закон було опубліковано у парламентській газеті «Голос України» 6 листопада. Відповідно до тексту закону, він набирає чинності наступного дня після опублікування та вводиться в дію через 6 місяців з дня набуття чинності.

За словами Зеленського, у всіх успішних країнах Європи немає такої гілки влади, як олігархи. Держави там працюють на користь своїх громадян, а не купки найбагатших. Саме за такі зміни для України проголосували наші громадяни у 2019 році. Представники великого бізнесу чудово це розуміють. Тому в політичній площині відбуватимуться нові скандали та ситуації, щоб дискредитувати чинну владу.

Який саме це буде проект, стане зрозумілим ближче до Нового року.

Ми зрозуміємо формат цього політичного проекту за кілька тижнів до Нового року. Наразі триває формування організаційної структури проекту паралельно вирішуються питання фінансування.

Наразі автори проекту шукають можливості впливати не лише на Київ, а й на регіони. Враховуючи питання децентралізації, можуть формуватися центри протидії владі безпосередньо в регіонах. Підтримуватимуться регіональні політичні та фінансові еліти.

На жаль, навіть наразі окремі представники влади є, чи пов’язані з представниками олігархічного бізнесу, тому такий варіант подій має місце.