Бенефціарний власник “1+1” Ігор Коломойський вийшов зі складу наглядової ради каналу.

Про це повідомляє “Детектор медіа”.

Зазначається, що 8 грудня Нацрада з питань телебачення та радіомовлення переоформила 5 ліцензій ТОВ “ТРК “Студія 1+1”.

Видання нагадує, що у лютому 2021 року Нацрада перевірила канали групи “1+1” щодо наявності у структурі власності дружини підсанкційного Віктора Медведчука і не знайшла порушень.

Нацрада отримала пояснення та документи щодо власності від компанії. Відповідно до документів, частка компанії Bolvik Ventures LTD у структурі власності “1+1” складає 24,51% і саме така частка належала Ігорю Суркісу.

Але контролерами Bolvik Ventures LTD є три фізичні особи: Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %).

Журналіст Сергій Лещенко зауважив, найімовірніша причина виходу Коломойського з наглядової ради – це потрапляння олігарха під санкції США.

Хоча, як зауважив журналіст, спершу можна подумати, що це пов’язано зі законом про деолігархізацію. І все таки, з чим можуть бути пов’язані такі дії – достеменно невідомо.

Проте, президент України Володимир Зеленський і надалі не припиняє вести боротьбу з корупцією та олігархами, одночасно стримуючи російську агресію. Таку думку висловив оглядач The European Post Пітер Клепп.

За словами експерта, Росії невигідно, аби Україна була реформованою, успішною та суверенною державою.

“Україна становила б значну загрозу внутрішній стабільності в Росії, оскільки її можна розглядати як взірець для наслідування, враховуючи культурну схожість. Це зміцнило рішучість Путіна у цьому питанні”, – написав Клепп.

Журналіст зауважує, з 2019 року Зеленський здійснив ряд реформ для боротьби з корупцією та запровадив заходи, спрямовані на приборкання впливу олігархів.

Безпосередня загроза російського вторгнення зосередила уми всередині та за межами України на необхідності нейтралізації потужних груп інтересів, які можуть перейти на іншу сторону у разі нападу Росії,– розповів він.

Зокрема, як пише 24 канал, за каденції Зеленського розпочалась боротьба зі скандально відомим олігархом Віктором Медведчуком, лідером проросійської партії “За життя”, який звинувачується у фінансовій підтримці російських сепаратистів на Сході України.

“Медведчук і три його телевізійні канали вже потрапили під санкції Президента України в лютому за звинуваченнями у поширенні російської дезінформації”, – зауважив журналіст.

Одним із найбільших прихильників Медведчука був колишній президент Петро Порошенко, ще один олігарх, якому загрожує низка розслідувань і кримінальних переслідувань після залишення ним посади.

Його адміністрація також дала Медведчуку зелене світло на закупівлю низки шахт на території, яку контролюють сепаратисти, надаючи їм необхідну фінансову підтримку. Повідомляється, що канали Медведчука також допомагали Порошенку під час останніх виборів, але безрезультатно,– повідомив Клепп.

Журналіст зауважує, що Зеленському потрібно “балансувати на канаті” аби зменшити владу олігархів, не викликаючи подальшої російської агресії.

“Однак зрозуміло, що він ніколи не зможе забезпечити процвітання і стабільність для свого народу, якщо не досягне успіху в боротьбі з корупцією”, – резюмував Клепп.