Відсьогодні в Україні знову почнуть видавати «пакунки малюка» лише у натуральному вигляді.

Про це йдеться в тексті відповідного закону “Про внесення змін до Закону України” Про державну допомогу сім’ям з дітьми “, який опублікований на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цією одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров’я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону «Про державні закупівлі».

У документі прописано, що тимчасово – з 1 жовтня по 31 грудня цього року закупівля одноразової натуральної допомоги буде здійснюватися через Управління ООН з обслуговування проектів в рамках пілотного проекту.

Після цього “пакети малюка” будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

Якщо в установі охорони здоров’я не буде одноразовою натуральної допомоги у вигляді “пакет малюка”, її видача буде проводитися органами соціального захисту за місцем проживання або перебування одержувача. Для цього потрібно буде написати відповідну заяву.

Нагадаємо, Верховна Рада вирішила повернути батькам новонароджених одноразову допомогу – так звані “пакети малюка”, які минулого літа намагалися замінити грошовою сумою. Рішення про відновлення практики видачі бебі-боксів нардепи підтримали в першому читанні, “за” проголосували 316 парламентаріїв.