Прем’єр Чехії публічно вилаяв міністра фінансів: «він на**ав чеську державу».
 
Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка обурений тим, що віце-прем’єр, міністр фінансів країни Андрій Бабіш не сплачував податки з обороту цінних паперів.

Як повідомляє видання Novinky, свою думку в нецензурній формі Соботка висловив на власній сторінці у Facebook, передає Корупція. Інфо

При цьому Соботка у своєму дописі зазначив, що навмисно використовує «трампівську лексику».

За його словами, мільярдер Бабіш своїми операціями з цінними паперами «důkladně ojebal český stát» (“ґрунтовно на**ав чеську державу”).

У своєму Твіттері Соботка пізніше пояснив, що його Facebook-сторінку ніхто не зламав.

«Так, Андрій Бабіш справді чеську державу не жалів. Про це треба казати так, як воно є», – написав прем’єр.

У відповідь на звинувачення прем’єра міністр фінансів заявив, що це, ймовірно, новий спосіб спілкування прем’єр-міністра.

«Таких слів я від нього ніколи раніше не чув. У будь-якому разі я не зробив нічого протизаконного. Це брехня», – заявив Бабіш.

Як пише видання Ceske Noviny, Соботка звинувачує Бабіша у тому, що той не сплачував податки з обороту облігацій холдингу Agrofert, використовуючи для цього прогалини в законодавстві. Доходи Бабіша від облігацій становили 90 млн чеських крон на рік.

При цьому чеські ЗМІ вже декілька тижнів намагаються зрозуміти, звідки у Бабіша у 2012 році, коли він купував папери, знайшлися 1,5 млрд крон на їх придбання. Зокрема, журналісти з’ясували, що дані про його доходи не співпадають і з сумою, яку було витрачено на облігації.

Варто зазначити, що статки міністра оцінюються у $2,5 млрд і він є другою найбагатшою людиною у Чехії.