Німецька компанія Volkswagen виплатить 15,3 млрд доларів США американським власникам дизельних автомобілів цієї марки, а також як штраф владі США, повідомляє Корупція.Інфо

Volkswagen направить до 10,033 млрд доларів США на реалізацію програми, яка передбачає усунення порушень в автомобілях з дизельним двигуном, або викуп транспортних засобів і припинення лізингових угод, а також виплату компенсацій автовласникам.

Програма стосується приблизно 460 тис. автомобілів Volkswagen і 15 тис. автомобілів Audi, які використовуються в США в даний час.

Витрати на її реалізацію будуть залежати від того, який варіант вирішення проблеми вибере кожен з автовласників, проте їх загальний обсяг не перевищить 10,033 млрд доларів. Частина штрафу піде на розробку новітніх технологій зі зменшення викидів в атмосферу.

Мін'юст США заявив, що після виплати штрафу до Volkswagen більше не буде претензій до компанії. Це найбільший штраф у галузі автомобілебудування в історії США.

Зазначимо, що у вересні 2015 року компанія Volkswagen визнала, що використовувала комп'ютерні програми, які дозволяли занижувати рівень шкідливих викидів її дизельних двигунів більш ніж у 40 разів. США було продано майже півмільйона таких автомобілів.