Місія ОБСЄ вперше за 5 років не зареєструвала порушення режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях. Про це йдеться в свіжому звіті Спеціальної моніторингової місії організації.

Якщо бути точніше, порушень вперше не було з моменту, коли Місія розпочала збір даних в принципі, а саме – з 1 березня 2015.

Також, за даними СММ ОБСЄ, з 27 липня (з дня введення режиму) і до кінця звітного періоду було зафіксовано 251 порушення. Але тут важливо розуміти масштаби і наслідки. Масштаби дрібні, а наслідки – відсутність жертв. Це найголовніше.

Але Порошенко з праворадикалами звичайно незадоволені, пише телеграм канал Клименко тайм.

В свою чергу, Президент України Володимир Зеленський зізнався, що для того, щоб повністю зрозуміти та усвідомити ситуацію на Донбасі, просто офіційного візиту мало – потрібно побути там деякий час, поспілкуватися з людьми і навіть, іноді, випити.

Про це він заявив під час спілкування із представниками ЗМІ у місті Мар’їнка.

“Щоб зрозуміти все, що відбувається (на Донбасі, – ред.) треба говорити з військовими, треба говорити з цивільними. Треба з людьми їсти, жити, скажу відверто – іноді – випити, щоб зовсім було все відверто”, – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що, в принципі, так і робить.

“І можна переночувати також”, – додав президент.

Він також зазначив, що його візит на Донбас триватиме до вечора п’ятниці, 7 серпня. В подальшому в президента заплановані ще кілька візитів у прифронтові регіони.

Окрім того, Президент України Володимир Зеленський в останній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним ініціював обговорення звільнення 22 кримських татар, яких незаконно утримують в окупованому Криму.

Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак під час робочої поїздки глави держави на Донбас

“Також цей список вже передано російській стороні. І ми очікуємо, що це питання теж буде вирішено”, – наголосив він. Іншими словами, як зазначають джерела, список вже на столі у Путіна.

Крім того, керівник Офісу президента нагадав, що Володимир Зеленський звернувся з проханням звільнити кримського татарина Руслана Сулейманова, якого незаконно утримують у Криму, сина якого, на жаль, знайшли мертвим.