За словами президента Володимира Зеленського, один з очільників країн ЄС вимагав доказів, що Бучанські воєнні злочини не були інсценованими – за даними джерел, мова про прем’єра Угорщини Віктора Орбана.

Про це президент України розказав у інтерв’ю німецькому виданню Bild.

Володимир Зеленський розповів, що один з провідних європейських політиків хотів побачити докази правдивості злочинів у Бучі. 

На запитання журналіста, чи є цей політик ЄС головою європейського уряду, Зеленський відповів ствердно. 

Президент не хотів говорити про те, хто йому це сказав, але процитував європейського політика:

“Покажіть нам докази, що це не інсценізовано”.

Не пов’язані одне з одним джерела “Європейської правди” та “Української правди” підтвердили, що Зеленський говорив про прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Не зрозуміло, де Орбан озвучив свою вимогу надати докази. Після Бучанської різнанини, за даними “ЄП”, спілкування офіційного Будапешта з українською стороною не було.

Окрім того, віцепрем’єр і лідер правлячої партії Польщі “Право і справедливість” розкритикував прем’єра Угорщини Віктора Орбана за те, що він не поспішає засуджувати Росію за масові вбивства цивільного населення у Бучі.

Про це повідомляє Politico.

“Моя оцінка однозначно негативна – маю визнати, що це дуже сумно. Якщо Орбан каже, що не може бачити, що сталося у Бучі, йому варто звернутись до офтальмолога”, – сказав Качинський.

На своїй великій пресконференції після четвертої поспіль перемоги на виборах Вітор Орбан сказав, що у розмові закликав президента РФ до негайного перемир’я, але утримався від того, щоб відкрито засудити розправу з цивільними мешканцями у Бучі, сказавши, що оскільки нині “епоха масових маніпуляцій”, то спершу має відбутись розслідування.

Ремарка Качинського – чергове свідчення напруги між Польщею та Угорщиною, донедавна союзників у суперечках з Брюсселем, на тлі війни в Україні. Польща була серед найактивніших лобістів енергетичного ембарго щодо РФ, тоді як Угорщина – найбільших противників. Так само радикально різниться позиція Польщі та інших країн Вишеградської четвірки щодо підтримки України, порівняно з лінією Будапешта.

Орбан на своїй пресконференції сказав, що союзництво Угорщини з Польщею потрібно зміцнювати, тому що “окремо у цьому штормі їм не можна залишатися”.

Проте Качинський заявив, що зараз позиція Будапешта щодо України і лояльність до Путіна може вплинути на союзництво Польщі й Угорщини.

“Ми не зможемо продовжувати співпрацювати так, як раніше, якщо це продовжиться”, – підкреслив він.