За результатами аналізу комп’ютерної системи НАЗК почало перевірку декларацій ряду народних депутатів й чиновників.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

У НАЗК додали, що вперше в цьому році почали повну перевірку декларацій, які комп’ютерна система логічного та арифметичного контролю (ЛАК) визнала ризиковими.

«Система ЛАК почала ранжувати декларації за оновленим рейтингом ризиків з 1 червня. Автоматичну перевірку комп’ютерною системою ЛАК пройшли усі декларації посадовців, подані з 1 січня 2021 року (близько  950 тис. декларацій). Система ЛАК порівнює відомості між розділами однієї декларації, а також з попередніми деклараціями особи. На підставі цього аналізу система ЛАК визначає, чи є у декларації ризики, пов’язані з незаконними доходами або незадекларованим майном. У результаті система формує рейтинг декларацій – від тих, що містять найбільше ризиків, до декларацій, у яких відсутні неточності», – йдеться в повідомленні.

За інформацією відомства, декларації, які за результатами перевірки ЛАК містять найбільше ризиків, НАЗК взяло у повну перевірку.

За результатами аналізу НАЗК почало перевірку декларацій понад 60 посадовців, народних та місцевих депутатів. Серед них є нардепи Вадим Новинський (позафракційний), Григорій Суркіс (ОПЗЖ), Петро Порошенко (“Європейська солідарність”), Олександр Дубінський (позафракційний), Юлія Тимошенко (голова фракції (“Батьківщина”), Тарас Козак (ОПЗЖ), голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко, депутатка Київської міськради Марина Порошенко, колишній глава Офісу президента Андрій Богдан.

Зазначимо, що п’ятий президент України Петро Порошенко разом з Віктором Медведчуком затягували звільнення з полону “кіборга” Андрія Гречанова (позивний – “Рахман”). Про це стало відомо з розслідування журналістів Bihus.Info.

Спочатку звільненням Гречанова займався його друг і радник міністра оборони Олексій Мочанов, і бойовики були готові віддати Гречанова в обмін на взятого в полон українськими військовими російського кадрового офіцера Старкова. Але тоді українська сторона заявила Мочанову, що Старков повинен пройти через суд.

Потім звільненням Гречанова, судячи по записах, почав займатися Віктор Медведчук. У розмовах з “міністром оборони” “ДНР” Володимиром Кононовим Медведчук називав обмін Гречанова на Старкова найважливішим і підкреслював свою активну участь в його підготовці і в домовленостях “перших осіб двох держав”. Більш того, Медведчук вимагав не віддавати Рахмана Мочанову.

Також він акцентував увагу на тому, що, хоча майор Старков вже був засуджений в Україні, Петро Порошенко його помилував. Це, за словами Медведчука, було прецедентом, адже це перше помилування безпосереднього учасника бойових дій, яке можна використовувати в подальшому.

Крім цього, Віктор Медведчук на вимогу української сторони зупинив вже обумовлений обмін Гречанова і Старкова, який влаштував Мочанов. Через це “кіборг” пробув у полоні довше ще на два дні.

Звільнення Рахмана пройшло, як потім повідомляв Порошенко, завдяки його вмінню вести переговори. Більш того, колишній президент заявляв, що остаточне рішення про звільнення “кіборга” було прийнято у Франції тільки після того як він “попросив лідерів європейських країн натиснути на Володимира Путіна”.