Карантин вихідного дня в Україні готують вже на найближчі вихідні 14-15 листопада.

Про це в інтерв’ю Громадському радіо заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, Міністерство охорони здоров’я готувало нові обмежувальні заходи вже на найближчі вихідні.

«Питання в тому, що поки не будуть погоджені всі позиції, поки не будуть оцінені всі ризики, не проголосовано на засіданні Кабінету міністрів України та постанову не буде опубліковано, карантин не буде введено», – зазначив Ляшко.

Він також додав, що про обмеження при карантині вихідного дня докладно розкажуть після того, як Кабмін прийме постанову.

«Сьогодні можу сказати, що це передбачає, що з 00:00 суботи до 00:00 понеділка будуть обмеження прийому відвідувачів у певних сферах господарської діяльності. Це для того, щоб зробити розрив у ланцюжку поширення коронавірусної хвороби», – підкреслив Ляшко.

Також міністерство охорони здоров’я планує просити лікарів у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) для екстреної медичної допомоги в Україні.

“Всесвітня організація охорони здоров’я як координатор приймає заявки про те, кому потрібні медичні працівники. Ми зараз говоримо, що ми готові розглядати і співпрацювати з ними по екстреній медичній допомозі. Оскільки екстрена медична допомога – це той етап, коли люди потребують невідкладної допомоги”, – сказав Ляшко.

Він додав, що мова йде не тільки про хворих Сovid-19, а й про інших.

“Коли збільшується кількість викликів на екстрену медичну допомогу з приводу Сovid-19, то збільшується час проїзду цієї бригади, задіяних сьогодні на боротьбу з коронавірусом, до іншої патології, де виникає необхідність здійснити невідкладну допомогу”, – сказав головний санітарний лікар.

В свою чергу в телеграм-каналі “Политика Страны” повідомили про те, що засідання кабміну, на якому мають прийняти рішення про введення “карантину вихідного дня” в Україні вже розпочалось.

Почалося засідання Кабміну. Прем’єр Денис Шмигаль підтвердив, що сьогодні будуть вводити карантин вихідного дня.

“Економіка України не витримає повного локдауна … Тому ми почали шукати оптимальний варіант. МОЗ розробило заходи, які вже названі “карантин вихідного дня”, – сказав глава уряду.

 

Шмигаль заявив, що бізнесу “підставлять плече”. Компенсують частину зарплат працівникам, ФОПам відновлять виплати на дітей.

З виплати оренди і податками відстрочок і знижень не планується.

Доповідь, яким саме буде вікенд-локдаун, на Кабміні в найближчі хвилини зробить глава МОЗ.