Екс-начальник Генерального штабу Збройних сил України Володимир Замана заявив про те, що всі документи про вторгнення російських військ на територію України, а також про спроби ЗСУ чинити опір були знищені.

В інтерв’ю головному редактору “Гордона” Олесі Бацман генерал-полковник розповів, що його захист отримав таку відповідь в Генштабі.

“Жоден військовий, який був в Криму, жоден військовий в Генеральному штабі не знає ні про які накази (чинити опір окупантам). Ми зробили запит до Міністерства оборони і отримали відповідь, що розвідувальних відомостей про порушення повітряного простору в Криму, про застосування збройних сил РФ, про розпорядження (тодішнього в.о. президента Олександра) Турчинова про застосування Збройних сил, наказів якихось немає. Відповідь наступна: всі ці матеріали були знищені в 2016-2017 роках. Нам так відповіли в Міноборони “, – розповів Замана.

У відповіді помічника командувача по правій роботі – начальника юридичної служби Повітряних сил ЗСУ Сергія Дубровського від 6 жовтня говориться, що інформація і документи про те, коли вперше і скільки разів протягом лютого – березня 2014 року російські літаки і вертольоти вторгалися в повітряний простір України над територією Криму, відсутні “у зв’язку з їх знищенням відповідно до акта на знищення №1781 дсп від 22 грудня 2017 року».

Також відсутня інформація про спроби ВСУ знищити зазначену авіацію. Вона ліквідована указом №293 нт від 26 травня 2016 року.

“Це парадоксальні речі. У нас є матеріали – розпорядження, укази, – яким 30-50 років. А ці (документи) ні з того ні з сього (знищили). Я можу тільки здогадуватися (чому це відбулося). Міністр оборони не мав права, і він не взяв би на себе таку відповідальність знищити такі матеріали, це тільки розпорядження зверху. Яка причина? або приховати свою бездіяльність, або приховати свій намір. Тому що це дуже важливі матеріали “, – упевнений Замана.

Він сказав, що всі директиви і розпорядження, які він давав на посаді керівника Генштабу ЗСУ, до сих пір зберігаються.

“Можна взяти будь-якого міністра за 27 років, [документи будуть]. А ці матеріали знищені, – обурився Замана. – Ми зараз зробили запит: за чиїм наказом, за чиїм розпорядженням і які документи знищені. Але я боюся, що і акт знищений” .