В Україні з початку року вже зафіксовано 8 смертей від ботулізму. Найчастіша причина отруєння – вживання в’яленої, солоної чи консервованої риби домашнього приготування, яка була придбана на стихійному ринку або ж просто в підземному переході. Тому українцям варто уникати таких продуктів абож впевнитись в їхній безпеці.

З цього приводу вже встила  висловитись  в.о. глави МОЗ Уляна Супрун. Вона зазнащила, що в Україні вже починають закупляти сироватку , яка б могла впоратись з цією недугою. 

За її словами, наразі наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час. Її терміново доставляють у місце зафіксованого випадку ботулізму.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Втім, найкращий спосіб захиститися – профілактика. Запам'ятайте просте правило безпеки – не вживайте копчену, в’ялену чи солену рибу, якщо не знаєте, як її готували. Така риба могла бути заражена у природних умовах, до того ж, не проходила термічної обробки. З’ясувати, чи в ній наявний токсин перед вживанням, неможливо", – наголосила в.о. міністра охорони здоров'я.
 
Крім цього  вона  зазначила, що найчастіше причиною отруєння стає вживання таких продуктів, як м'ясо, риба, гриби, рідше – овочі

"Отруєння токсином може спричиняти порушення зору, невиразність мови, відчуття сухості в роті чи м'язову слабкість. Також може підвищуватись температура, виникнути біль в животі та загальна інфекційна інтоксикація. У дітей симптоми ботулізму можуть проявлятися у вигляді апатії, відмови від їжі та тривалого плачу", – пояснила в.о. глави МОЗ.