Адміністратор спільноти "Типовий Київ" Віктор Велла вирішив провести експеримент і продати свій голос на виборах через соцмережі.

"Завжди було цікаво дізнатися, яким чином купують голоси на виборах. Зараз мова піде не про традиційні пакети з гречкою і ідіотські передвиборчі обіцянки кандидатів, яким чомусь досі вірять, а про просту схему: "Ви мені гроші — я голосую за кого скажете!" — розповів про свій план Велла у блозі.

Він вирішив публікувати пости прямо в соціальних мережах.

За словами Велли, протягом години йому надійшло три пропозиції, на які він погодився.

"Записавши номери всіх тих, хто відгукнувся, і домовившись з ними про зустріч з різницею в 15 хвилин, було прийнято рішення якимось чином обдурити систему і голосувати по совісті. На очі випадково попалися наклейки з логотипом Apple і в голові відразу ж народилася відмінна ідея. У теорії це повинно було виглядати наступним чином. Заходжу собі спокійно в кабінку для голосування, вирізаю квадратики потрібного розміру, наклеюю на бюлетень, роблю фотографії, потім знімаю і спокійно голосую за потрібного мені кандидата…Єдине, що я не врахував, так це фоновий колір. Білі наклейки на рожевому фоні відразу впадали в очі і, природно, мене відразу б спалили", — розповів блогер.

Тоді Велла витягнув з рюкзака ноутбук, зробив фото і через Adobe Photoshop проставив потрібні галочки навпроти кожного з кандидатів.

Думав, що це може зайняти багато часу і потім виникнуть проблеми на виході з кабінки, але на практиці виявилося, що всім пофіг. У результаті у мене вийшло 3 фотографії, які були успішно залиті назад в телефон,
— поділився хлопець.

Далі він здзвонився із представниками кожного з кандидатів, показав фотографії та отримав гроші.

Велла додав, що у підсумку проголосував за того кандидата, за якого і планував.

А 800 гривень, які "заробив" вирішив передати солдатам в зоні АТО або на потреби одного з дитячих будинків Київської області.