Розділили $ 10 мільярдів: Олігарх Ахметов безпосередньо роздає вказівки депутатам Ради, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Погрожує облити кислотою моїх дітей”: Дружина нового лідера Міхомайдану розповіла про погрози

Публікуємо переписку, яка свідчить про прямий вплив Ахметова на керівництво Оппоблока, говорить Антикор.

Вчора під час засідання Парламенту наша камера зафіксувала дуже цікаву переписку між Народним депутатом Оппоблока Юрієм Воропаєвим і директором ахметівською компанії ДТЕК з правових питань Олекси Захарчука.

Переписка вказує на те, що головний юрист ДТЕК – є "смотрящим" за діями Оппоблока в парламенті. Як мінімум, в питаннях енергетики. І в цих питаннях Оппоблок – не тільки підіграє Ахметову, а й підтримує Порошенка.

26 листопада, внаслідок маніпуляцій Порошенка термінами  призначення учасників комісії з відбору членів НКРЕ та провалах терміну відбору, – кілька діючих членів комісії втратили свої повноваження. Що привело до недієздатності комісії і неможливості приймати рішення. Щоб врегулювати цю проблему, нардепи Лев Підлісецький і Оксана Продан внесли в Раду законопроект 7359, в якому запропонували, щоб в разі втрати НКРЕ кворуму (припинення повноважень чотирьох і більше членів), прийняті рішення продовжували діяти до відповідних розпоряджень нового правомочного регулятора.

Однак таке рішення блокувало для Ахметова і Порошенка, який вважається беніфіціаром його енерегетичних особливостей – можливість провести чергове підвищення тарифів на електроенергію, і розподілити доходи від цього підвищенням на користь теплогенерацій (ДТЕК Ахметова).

Замість цього, лояльні до Ахметова-Порошенка депутати Олександр Домбровський (БПП), Михайло Бондар ( «Народний фронт») і Юлій Іоффе ( «Опозиційний блоку») внесли інший законопроект, 7342-1, яким запропонували президенту заповнювати вакантні посади в НКРЕКУ, до призначення нового складу (нових членів) комісії, самостійно.

Тримісячний термін «безвладдя», з ручними членами – дозволяє Порошенку провести підвищення тарифів на, вироблену продукцію Ахметова на 25% (що означає 15% зростання тарифів для споживача) – згідно із законом за 10 днів до кінця року НКРЕКУ повинна встановити оптові ціни на електроенергію на весь 2018 рік.

Це підвищення принесе Ахметову близько 10 млрд гривень. Тому для нього було вкрай важливо не допустити прийняття закону Підлісецького-Продан – який би заморозив підвищення тарифів до призначення нових, повноважних членів НКРЕ. Для цього – він віддає команду депутатам не підтримувати незручний проект закону.

І виявляється, що голосами фракції Опоблока в питанні прийняття енергетично важливих законів для Ахметова диригує навіть не він сам, а рядові менеджери ДТЕК.

Ось фото того, як Опооблоківець Юрій Воропаєв, якого ще називають "адвокат Ахметова" пише СМС юристу ДТЕК Олексію Захарчуку зі скаргою на свого колегу Нардепа Юлія Іофе і просить Захарчука переконати главу фракції Оппоблока Юрія Бойко не підтримувати «антиахметівського» законопроекту № 7359 стосується НКРЕКУ.

На що юрист ДТЕК Захарчуку пояснює, що законопрект "неприпустимий до прийняття", "недопрацьований" і "косий". "Вони проти" – пише Захарчук Воропаєву.

Хто це вони і чому народні обранці повинні прислухатися до їхньої думки? По-моєму, очевидно – Ахметов, і його «патрон» Порошенко. Які дуже хочуть отримати наші з вами 10 млрд гривень в дерибан.