Металургійні заводи Ріната Ахметова на окупованій території успішно продовжують працювати та приносити прибутки, передає Корупція.Інфо.

На відміну від багатьох донецьких підприємців, компанії яких захопили сепаратисти, одному відомому бізнесмену таки вдалося домовитись з бойовиками – Ринату Ахметову. Його компанії "Метінвест" належать Харцизький трубний та Єнакіївський металургійний завод з філією в Макіївці, які розташовані на окупованих територіях.

На Єнакієвському металургійному заводі виробляється квадратна металева заготовка – основа для багатьох металевих виробів. Саме ці заготовки вивозяться з окупованих територій та відправляються до морського порту Маріуполя. Далі квадратна заготовка може розходиться з маріупольського порту по всьому світу.

729274_1526856

Металопродукцію з так званої "ДНР" везуть на українську територію майже не ховаючись. Єнакієвський завод Ахметова навіть інспектують та інструктують бойовики, наприклад, Захарченко та Пушилін.

Вони йдуть з окупованих територій в бік Маріуполя і вдень, і вночі. Вантажівки навантажені саме такими квадратними заготовками, які виготовляються на окупованих територіях.

За розпорядженням військової адміністрації окупованого міста Ясинуватої, підписане так званим "комендантом" з позивним "Корсар". В ньому він зобов’язує одне з комунальних підприємств міста Ясинувата підписати договір та прийняти благодійну допомогу від Єнакіївського металургійного заводу.

729274_1526857

Завод Ахметова фактично передає в руки терористам дизельне пальне, бензин, цемент та інші будівельні матеріали.

В самій компанії «Метінвест» твердять, що податків бойовикам не сплачують, а працюють тільки з українським бюджетом. В Державній фіскальній службі цю інформацію не підтвердили, однак зазначили, що, з огляду на антитерористичну операцію, ці підприємства можуть і не сплачувати податків в Україні.

Втім, можна зробити висновок, що у компанії Ахметова знайшли як мінімум один спосіб, як розраховуватись з бойовиками. Щоб не втратити бізнес на окупованих територіях.