Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що їхня армія буде оснащуватися найсучаснішими озброєннями, які гарантуватимуть безпеку держави. Про це повідомляє Польське радіо.

«Використовувати й надалі пострадянську техніку уже неможливо. Ми виведемо літаки МіГ-29 і Су-22 в дуже короткий термін. Крім американських машин F-16 і F-35, у польській авіації з’являться південнокорейські навчально-бойові літаки», – сказав він, виступаючи на військовому фестивалі на честь 102-ї річниці перемоги над більшовиками у Варшавській битві. Міністр заявив, що його критикують за закупівлі нової бойової техніки для польської армії.  За його словами, ймовірно, критики «хотіли б, щоб я купив цю техніку в іншому місці».

«Проте я купую техніку, перевірену в боях, яка гарантує безпеку Польщі», – підкреслив Блащак.

Він запевнив, що процес зміцнення збройних сил Польщі прогресує: «Ми розвиваємо Військо Польське, створюємо нові підрозділи, оснащуємо солдатів сучасною технікою, посилюємо наші збройні сили, нашу авіацію».

Очільник оборонного відомства додав, що це особливо помітно на авіабазі в Лаську, де відбувався військовий фестиваль.

«Тут будуть польські F-35… Я дуже задоволений присутністю Військово-повітряних сил США. Наші льотчики тренуються разом із військовими США, таким чином вибудовуючи співпрацю, яка є дуже важливим елементом нашої безпеки», – резюмував керівник міноборони Польщі.

Тим часом посол України в Польщі Андрій Дещиця  в інтерв’ю BBC сказав, що цілком можливий напад росії на Польщу.

Про це дипломат сказав «Чи росія нападе на Польщу – це питання треба ставити росії, але це цілком можливо. росія обстрілює Львів чи Яворів, який розташований у кількох десятках кілометрів від Польщі, і цілком можливо, що ці ракети можуть полетіти на 20 кілометрів в сторону Заходу. А це вже буде територія Польщі», – сказав він.

Дещиця зауважив, що Польща серйозно готується до війни: оновили закон про оборону, збільшили бюджет про оборону, збільшили кількість територіальної оборони, проводять закупівлю сучасних видів озброєння для армії.

«Ми бачимо, що Київ обстрілюють тоді, коли там перебувають делегації інших держав, і росія в такий спосіб емоційно “ображається” шляхом обстрілів житлових кварталів, знищення інфраструктури і вбивства цивільних. Це може статися і у випадку, якщо Польща зробить якісь заяви, і тоді росія може пробувати її обстрілювати», – додав посол.

Дипломат зауважив, що цього не треба боятися і треба готуватися і бути готовими надати таку ж міцну відсіч росії, як це зробила Україна.

Напад путінських військ на Польщу та країни Балтії – це не політична вигадка, а дуже ймовірна ситуація, що може виникнути, але лише в тому випадку, якщо росія здобуде повну перемогу над Україною.

Так вважає генерал Станіслав Козєй, колишній керівник Бюро національної безпеки Польщі.

Козєй не сумнівається, що росія вийде з війни в Україні дуже ослабленою: її стратегічні можливості зменшаться, позиції на міжнародній арені значно погіршаться, а рівень життя росіян дуже впаде. У цьому сенсі можна сказати, що рф програє цю війну, пояснює він. 

“В сенсі національної єдності, позиції держави у світі чи шансів на приєднання до західної спільноти Україна виграла цей конфлікт, навіть якщо її територія буде обмеженою”, – вважає генерал.

Козєй також наголосив на важливості битви за Донбас.

“Її результат може виявитися вирішальним для майбутнього України, а також і для країн Балтії та Польщі. Потенційний напад путінських військ на Польщу та країни Балтії – це не політична вигадка, дуже ймовірна ситуація, що може виникнути. Але лише в тому випадку, якщо росія здобуде повну перемогу над Україною. кремль бачить перемогу так: перемога на Донбасі, успішна атака на Одесу, завоювання всього півдня, зміщення Зеленського і встановлення проросійського уряду (за моделлю Лукашенка). Якби росії це вдалося, то це була б дуже небезпечна ситуація. На хвилі ейфорії з приводу перемоги російський народ буде наполегливіше нести тягарі, пов’язані, зокрема, із санкціями. І буде готовий “добивати Захід”, – каже Козєй.