Слідчі ДБР повідомили про підозри колишнім посадовим особам Міністерства оборони та ПрАТ “Кузня на Рибальському” через поставку військової техніки низької якості Збройним силам України.

Про це повідомляє заступник начальника слідчого відділу ГСУ ДБР Олег Гриняк на брифінгу 2 липня, співрозмовник УП в правоохоронних органах, Офіс генпрокурора.

“Голова правління ПрАТ “Кузня на Рибальському” підбурив заступника міністра оборони України укласти державний контракт саме з його підприємством. Посадовець міністерства був достеменно обізнаний у відсутності проєктної документації на будівництво катерів у вказаного підприємства. Незважаючи на це, він дав вказівку підлеглим йому керівникам одного з департаментів Міноборони на безперешкодне укладення державного контракту щодо будівництва катерів саме із вказаним ПрАТ”, – йдеться у заяві.

За словами Гриняка, в подальшому такі контракти були укладені, було здійснено передоплати у розмірі 80% від договору, додатковими угодами подовжувались строки виконання замовлення, змінювались умови держконтракту і інтересах “Кузні на Рибальскому”, у підсумку – до передачі Міноборони без належних перевірок 2 десантно-штурмових катерів проєкту “Кентавр”, які не відповідають заявленим критеріям. Загальна сума контракту – 443 млн грн.

Представник ДБР повідомив, що в ході слідства було виявлено й інший факт перевищення службових повноважень заступника міністра оборони України та одного із директорів підворядкованого йому департаменту.

Вони допустили закупівлю для потреб ЗСУ санітарних автомобілів виробництва Приватного акціонерного товариства “Автомобільна компанія “Богдан Моторс”, які не відповідають встановленим вимогам та не можуть використовуватися у Збройних силах за призначенням. Сума збитків – понад 32 млн грн.

Загалом за цими двома фактами, за даними слідства, державі завдано збитків на суму понад 475 млн грн.

2 липня слідчі ДБР особисто повідомили про підозру посадовим особам Міністерства оборони України: ексзаступнику міністра України (перебував на посаді 2015-2019 р) та двом директорам департаменту МОУ (2015 – 2019 рр).

Їх дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 426-1 ККУ (санкція – від 7 до 10 років позбавлення)

Також повідомлено про підозру голові правління ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському”, дії якого кваліфіковано за ч. 2 ст. 192, ч. 4 ст. 27 (підбурювач) ч. 4 ст. 426-1 КК України.

Слідчими підготовлені клопотання про запобіжні заходи для цих підозрюваних – взяття під вартою з альтернативою застави у розмірі, тотожному завданим збиткам.

Представник ДБР не назвав прізвища підозрюваних, але за даними джерела УП, колишній заступник міністра оборони серед фігурантів – Ігор Павловський.

Зазначимо, 29 квітня агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в ДБР повідомило, що Державне бюро розслідувань здійснювало обшуки на низці підприємств у Києві та інших областях у рамках кримінального провадження за фактами закупівлі Міністерством оборони України військової техніки, обладнання та послуг неналежної якості.

Співвласник страхової групи “ТАС” бізнесмен Сергій Тігіпко восени 2018 року придбав у п’ятого президента України Петра Порошенка АТ “Завод “Кузня на Рибальському” (раніше – ПАТ “Ленінська кузня”) – одне з відомих на ринку підприємств судпрому України.

Автомобільна компанія “Богдан Моторс” об’єднує виробничі активи корпорації “Богдан” (автобусно-тролейбусний завод у Луцьку виробничою потужністю 6 тис. од. техніки на рік і завод легкових авто в Черкасах). Президентом корпорації є екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський.

Наразі розглядають судову справу про банкрутство АТ “АК “Богдан Моторс” за заявою ТОВ “Фінансова компанія “Фінворк”.