Більшість українців довіряли прогнозам аналітиків й розраховували на те, що довгоочікуваний контрнаступ ЗСУ розпочнеться навесні 2023 року.

Проте на переконання військового експерта Михайла Притули, цього не сталося, оскільки у Головнокомандувача Валерія Залужного був свій власний план, який полягав не лише у максимальному збереженні особового складу нашої армії, а також у виснаженні РФ.

 «Я б сказав, що вже триває наступ. Але він не такий, як його очікують. Також є процес розпаду Росії, який вже почався. Може, хтось очікував, що буде штикова атака. Ні, це трохи інший шлях. Наступ йде в тому, що російська влада слабшає. “Рубльовка” перестала нормально спати. Це вже елементи великого звільнення територій»,– пояснив експерт.

На переконання Михайла Притули, найближчим часом ми не побачимо якихось грандіозних “батальних сцен”, оскільки Залужний та ЗСУ звикли діяти без паніки та дуже хитро.

Українська влада не плекає надію, що їй вдасть блискавично повалити режим Путіна.

 «Що важливо розуміти, один з таких “ударів” може стати критичним. А контрнаступ ЗСУ здатен повністю нокаутувати Путіна. Хто казав, що контрнаступ має бути навесні? Може, це чиїсь хотілки були. Спершу йде послаблення російської армії та влади. А потім, якщо не буде жесту доброї волі, тоді українська армія піде в наступ. Поспішати ніхто не буде», – прогнозує Михайло Притула.