Захисники України з 3-ї штурмової бригади в понеділок, 5 червня, відновили наступ під Бахмутом Донецької області.

Про це повідомив у Telegram в.о. командира бригади, майор ЗСУ Максим Жорін.

«Сьогодні наша 3 ОШБр відновила рух уперед під Бахмутом. Потроху просуваємось, займаємо нові позиції. Русаки нервують», — написав він.

За його словами, більшість “вагнерівців” вже покинули Бахмут, причому робили вони це “з величезною швидкістю”.

“Було помітно бажання якомога швидше куди завгодно подітися звідси. (…) Зараз по всіх рубежах навпроти нас знаходяться регулярні частини російської армії”, – заявив Жорін.

Причини поспішної втечі “вагнерівців” з Бахмута Жорін пояснює важкими втратами, яких зазнали найманці. На його думку, “група Вагнера” фактично втратила бойовий потенціал. Також “вагнерівці” явно не хотіли потрапити під контрнаступ ЗСУ, якого вони очікували найближчим часом, каже командир української бригади.

Командир зазначив, що новій зміні окупантів погано вдається утримувати позиції, отримані від найманців, тому щодня вони частину цих позицій втрачають. За його словами, українські підрозділи після деякої оперативної паузи перегрупувалися, відновили наступ під Бахмутом і змогли просунутися вперед.

Також Жорін спростував заяви російського Міноборони про те, що окупанти повністю контролюють Бахмут. За його словами, такого повного контролю над містом у загарбників не було ні дня.

“Як і раніше на сьогоднішній день в самому місті є позиції української армії. Там завдання на утримання. Що стосується флангів-там завдання на просування і охоплення міста. Чим і займаються підрозділи української армії. Нам вдалося повністю перехопити ініціативу. Вони (росіяни – ред) не те що не можуть зараз просуватися, зараз вони дуже сильно спантеличені питаннями оборони”, – заявив Жорін.

Тож українські захисники та захисниці продовжують утримувати околиці Бахмута, попри шалений тиск росіян та постійні обстріли. Американський військовий аналітик вважає, що після так званого “захоплення” росіяни можуть втратити місто. Про це експерт Центру військово-морського аналізу Майкл Кофман заявив в інтерв’ю. Він також прокоментував, як висоти Бахмута можуть допомогти ЗСУ.

Українські Сили оборони продовжують чинити тиск на росіян у Бахмуті. Кофман вважає, що такими діями ЗСУ також намагаються відвернути увагу командування противника від того, аби ворог міг зосередитися на довгоочікуваному контрнаступі. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр нещодавно заявляла, що нині обстріли фактично залишилися на тому ж рівні, що й у розпал боїв. Окрім того, вона повідомляла, що ЗСУ дуже міцно утримують окупантів з висот над Бахмутом.

Американський аналітик підкреслив, що місто не має стратегічної цілі для ворога, проте вони не припиняли спроб захопити його. Зараз у Бахмуті відбувається ротація і, на думку Кофмана, це робиться для того, аби “утримати” місто. Він пояснив, що Росія неодноразово заявляла про буцімто “захоплення” Бахмута, але його “втрата” призведе до “політичного краху” Путіна.

У контексті ширшого контрнаступу Росія “починає втрачати” Бахмут, і вся справа може виявитися даремною,
– заявив Майкл Кофман.

А це в свою чергу принесе Російській Федерації чергову масштабну поразку, адже рік боротьби та десятки тисяч загиблих – це буде результатом амбіцій російського диктатора за невелике місто на Донеччині. Тим часом для України відвоювання Бахмуту означатиме в першу чергу не повернення території, яка, на жаль, вже вщент зруйнована ворогом, а стратегічна перемога. Адже Бахмут став великою пасткою для ворожих угруповань.