Після низки втрат на Зміїному, Росія продовжує спроби посилити свої позиції на цьому острові. Локальні бої на Зміїному переростають у битву.

Як повідомив речник Одеській обласної військової адміністрації Сергій Братчук, острів Зміїний – це болюче питання для росіян.

“Локальні бої за Зміїний вже переростають у певну битву. Бо хоч це і клаптик української землі, але ворог хоче перетворити його на певний плацдарм”, – заявив Братчук 24 каналу.

Чому росіяни збирають техніку на Зміїному?

Речник Одеської ОВА пояснив, що все через те, що крейсер “Москва” пішов на дно.

“Вже немає того ППО-шного куполу, який був над Чорноморським флотом, тому вони тягнуть все це “залізо” (техніку – 24 канал) на Зміїній, встановлюють “Тори” та “Панцирі”, щоб більше контролювати західну частину моря”, – сказав він.

Сергія Братчук наголосив, що нещодавно ЗСУ добряче попрацювали, хоча вони згадували лише про кілька побитих кораблі. Зокрема, з них 2 знищено, один пошкоджено, але про його долю нічого досі невідомо. Також наші знешкодили російський гелікоптер байрактаром.

На його думку, до Зміїного буде ще багато уваги, це буде ще одна сторінка нашої історії.

“Наш головний розвідник заявив, що цей острів має бути українським. І за нього буде йти битва, доки він не повернеться до адміністративних кордонів Одеської області”, – заявив Братчук.

У тимчасово окупований Севастополь звозять убитих і поранених російських військових з острова Зміїний.

На сьогоднішній день у севастопольському військовому госпіталі переповнені хірургії та травматології. У зв’язку з високим навантаженням у палатах встановлюється по сорок ліжок. Через велику кількість поранених на території Криму активно ведеться кампанія з донорства крові. Про це повідомляє ГУР МО.

“Окупаційна влада вимагає від підприємців відправляти працівників у пункти здачі крові. При цьому донором може стати будь-хто – жодних медичних документів не потрібно, обстеження не проводиться”, – йдеться у повідомленні.

Загалом на острів Зміїний направили 40 військовослужбовців частини спецзв’язку збройних сил РФ, що дислокується в окупованому Севастополі. У живих повернулося вісім. Одночасно евакуйовано десять тіл загиблих.

Водночас на “державні підприємства” півострова надійшло розпорядження окупаційної влади про відправлення до місцевих військкоматів певної кількості чоловіків (залежить від загальної кількості працівників). Їм пропонується підписати контракти із збройними силами РФ терміном від трьох місяців до одного року. Обіцяють несення служби на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.

“Як показує практика, такі обіцянки окупантів не виконуються. Багато полонених рашистів скаржаться саме на те, що, незважаючи на обіцянки “виконувати виключно поліцейські функції в захоплених населених пунктах”, вони відразу опиняються на передовій”, – зазначається у повідомленні.