Лише три країни у світі володіють технологією виготовлення унікального артилерійського снаряду, здатного замінити 800 звичайних снарядів – Україна в їх числі.

Наприкінці минулого тижня державний концерн "Укроборонпром" оприлюднив ТОП-5 найкращих розробок нового озброєння 2018-го року.

Почнемо з високоточного снаряду "Квітник", який вже став базою для декількох ще новіших розробок.

Керований артилерійський снаряд "Квітник" – це осколково-фугасний боєприпас з лазерною напівактивною головкою самонаведення, який призначений для оснащення систем ствольної артилерії. (під стандарти НАТО).

Він був створений з суттєво меншою вагою та характеристиками за пробиванням та ураженням противника, що дещо перевищують російські аналоги.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Його лазерна напівактивна система наведення дозволяє застосовувати боєприпас не тільки проти бронетехніки, але й проти інших важливих військових об'єктів. Взагалі, "Квітник" забезпечує ураження танків, пускових ракетних установок, броньованих машин, захисних споруд, самохідних та буксируваних артилерійських гармат, командних, центрів керування, вузлів зв'язку, мостів та водних переправ, бойових, десантних і транспортних кораблів тощо.

Його можна застосовувати для наземної артилерії, наприклад, для самохідних гаубиць типу "Мста-С" або "Акація", що суттєво скорочує час виконання бойової задачі. При цьому він здатний вражати цілі, що рухаються зі швидкістю до 10 м/с (36 км/год), на відстані до 20 км з ймовірністю 90%. 

За словами головного конструктора "Квітника" Миколи Шкарлета, 16 таких боєприпасів замінити 800 звичайних снарядів.

Якщо говорити про світові аналоги, то з усіх відомих подібних снарядів перевершує "Квітник" лише спільний проект Швеції і США, який при такій самій масі снаряду здатний долітати на відстань до 57 км. 

А в цілому, лише три країни у світі володіють технологіями подібних боєприпасів: Україна, США і Росія.

Таким чином, якщо Україна таки дійсно поставить на поток виготовлення керованого артилерійського снаряду "Квітник", то отримає суттєву перевагу не лише над ворогом на полі бою, але й на міжнародних ринках озброєнь. Адже аналогів подібній зброї у світі дуже мало.