Спікер парламенту України Андрій Парубій заявив журналістам 11 липня, що кулуари Верховної Ради не закриють для представників ЗМІ, передає Корупція.Інфо

"Жодного обмеження доступу для українських журналістів в парламенті не буде. Це моя чітка позиція. І вона ніколи не змінюється", – заявив Парубій.

Він додав, що отримав заяву, яку підписало 40 журналістів, із вимогою не ухвалювати рекомендацій регламентного комітету щодо закриття кулуарів для ЗМІ.

Спікер закликав журналістів створити громадську раду для консультацій із апаратом Верховної Ради, щоб підготувати нові правила акредитації парламентських кореспондентів.

Популярне: Погрожував, що розповість усе в школі: 76-річний чоловік два роки ґвалтував дитину

9 липня комітет із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради запропонував не пускати журналістів в кулуари парламенту. Для співробітників ЗМІ мають намір створити прес-центр на третьому поверсі Ради.

Комітет пояснив, що ініціатива пов'язана з інцидентом, що трапився у травні 2018 року. Журналістка газети Flash on Time News Валерія Єгорова в коридорі парламенту показала середній палець у камеру. Єгорову, а також її колегу Юлію Махмуді, яка написала пост про те, що ВР має згоріти, звинуватили в неповазі до Ради та позбавили акредитації.

Журналісти, акредитовані для роботи у Верховній Раді, 10 липня підписали заяву на ім'я спікера ВР Андрія Парубія з вимогою не обмежувати доступу в кулуари парламенту.

11 липня регламентний комітет Ради повинен розглянути ініціативу про доступ журналістів.