яник

МВС арештувало 2,6 млрд грн на рахунку банку «Всеукраїнський банк розвитку, який належить Олександру Януковичу.

Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков, передає Корупція Інфо

«Слідчими ГСУ МВС проведений обшук в ПАТ «ВБР» та накладений арешт на депозитні рахунки фізичних та юридичних осіб на суму понад 2,6 млрд.грн. (з яких 12 млн. грн. належать особисто Януковичу О.В.)», – сказано в повідомленні.

ГСУ МВС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні у відношенні службових осіб ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» (далі – ПАТ «ВБР»), який належить Януковичу О.В., за ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст.209 КК України.

В ході досудового слідства встановлено, що службові особи ПАТ «ВБР» в період 2012-2014 років незаконно видали кредити державним підприємствам за завищеними відсотковими ставкам, а отримані злочинні доходи легалізували шляхом розміщення коштів на депозитних рахунках власника банку – Януковича О.В. та підконтрольних осіб – працівників банку «ВБР» та інших юридичних осіб.

За наявними у слідства даними листопаді 2015 року заплановано початок ліквідаційної процедури ПАТ «ВБР», у результаті якої депозитні кошти могли бути повернуті Януковичу О.В. та підконтрольними йому фізичним та юридичним особам.