Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів про відносини ОП з олігархом Рінатом Ахметовим і заявив, що той свої інтереси буде відстоювати, хоча і намагається бути корисним державі.

Про це Подоляк розповів в інтервʼю «Бабелю».

З одного боку, компанія ДТЕК Ахметова фінансувала президентський форум «Україна 30» і платила за виступ оперного виконавця Андреа Бочеллі в День незалежності, а з іншого боку на телеканалі Ахметова «Україна» часто виступає ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков, який критикує владу.

Відповідаючи на питання про своєрідний «біполярний розлад» у відносинах ОП та Ахметова, Подоляк заявив, що олігарх таким чином хоче знайти баланс.

«Мені здається, Рінат Леонідович намагається знайти реальну користь, яку він може принести державі Україна. Саме державі. Він це робить не сьогодні, не вчора, він це робить постійно. Він хоче знайти баланс, який дозволить йому бути одночасно великим бізнесменом і допомагати гуманітарним ініціативам держави, як це заведено в розвинених країнах. Тут абсолютно нормальна та прозора позиція. Але коли ми говоримо про поведінку його медійної групи, то вступаємо на інший шлях, який стосується його бізнес-інтересів. Особливо тих, які мають стосунок до закону 5600», – сказав він.

Подоляк вважає, що коли справа доходить до бізнес-інтересів Ахметова, то він вдається до прямого «шантажного тиску» через підконтрольні інформаційні ресурси. При цьому він наголосив, що не вважає шантажем появу Разумкова на телеканалах медіагрупи Ахметова.

«Щодо Дмитра Олександровича, зараз є спекулятивний компонент людини, яка щойно перестала бути спікером. Але за місяць-півтора цей спекулятивний компонент помре. Він [Разумков] не буде яскравим. Він не пасіонарний і не харизматичний, він хоч і молодий, але ретрополітик», — заявив Подоляк.

В цей же час, Дмитро Разумков уже більше не спікер парламенту і фактично не “слуга народу”, тому вже будує плани на своє політичне майбутнє. Він заявив, що має намір створити свою партію, щоб виконати ті обіцянки людям, які не виконала “Слуга народу”.

Про це він сказав у програмі “Реальна політика з Євгеном Кисельовим” на телеканалі Україна 24.

Він підтвердив, що має плани щодо створення своєї партії.

“Я думаю, що це буде партія, яку підтримають люди, яка базуватиметься на тих засадах, з якими ми йшли у 2019 році. На жаль, багато з них не виконані. Я маю право це говорити, тому що зробив великий внесок у ту програму (“Слуги народу”). Думаю, що і я, і ті колеги, які підтримують мене і тих, хто віддавав за нас голоси у 2019-му, намагатимемося щось встигнути в цьому скликанні. Якщо ні – в наступному”, – сказав Разумков.

На прохання ведучого уточнити, чи це буде права, ліва чи центристська партія, або, може, соціал-демократична чи ліберальна, він відповів: “Мені найближче розумний консерватизм”.

“Бо ми маємо змінювати країну на краще, але ці зміни мають відбуватися зрозуміло для людей, для бізнесу, для міжнародних партнерів. І головне – вони повинні мати чіткий план, що і за чим відбуватиметься і до яких позитивних наслідків це може привести”, – наголосив нардеп.

Разумков розповів, якими мають бути члени його майбутньої партії.

“Команда – це не загальний якийсь “одобрямс”. У команді мають бути різні думки, різні люди. Якщо говоримо про команду у 2019 році (“Слуги народу”), вона базувалася не на скупченні людей, а на принципах. Принципи вони в тебе або є, ти їх дотримуєшся, або ні… Ключовим питанням має бути питання професіоналізму. Але професіонал має бути людиною, яка дотримується своїх обіцянок та принципів, – резюмував політик.