Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав західні країни продовжувати поставки зброї Україні, наголосивши, що лише повне повернення українських територій і відступ територій є передумовою до діалогу і закінчення війни. Про це він написав у статті для The Spectator.

“Зараз ми перебуваємо на переломному етапі. Імперська Росія може бути переможена, завдяки Україні та нашій її підтримці. Перемога у цій війні – лише справа нашої послідовності та рішучості” – заявив Моравецький.

Разом з тим він покритикував Німеччину за повільні поставки зброї.

“Якби Європа надсилала зброю Україні в таких обсягах і такими темпами, як Німеччина, то війна б уже давно скінчилася – абсолютною перемогою Росії. А Європа була б напередодні чергової війни” – вважає прем’єр Польщі.

“Завдяки поставкам обладнання в масштабах, які – судячи з можливостей Заходу – поки що відносно невеликі, Україна почала змінювати напрямок цієї війни. Росія продовжує напади, поширюючи смерть і руйнування та вчиняючи жахливі воєнні злочини, але вже майже півроку моральний дух українців не зломлений” – зазначив Моравецький.

Натомість, за словами польського прем’єра, бойовий дух російської армії, навпаки, стає дедалі слабшим.

“Армія несе великі втрати. Запаси зброї та іншої техніки не є невичерпними. І виробництво цих речей підсанкційною промисловістю ставатиме все важчим” – стверджує він.

“Тому ми повинні підтримати Україну в її боротьбі за повернення територій, які були в неї відібрані, і змусити Росію відступити. Тільки тоді стане можливим справжній діалог і фактичне припинення цієї війни, а не лише тимчасова перерва перед наступною агресією. Тільки такий кінець буде означати нашу перемогу” – заявив Моравецький.

Зазначимо, що Москва активно поширює фейк про нецільове використання Україною наданої західними партнерами зброї з метою зірвати її подальші поставки.

Міністр оборони Олексій Резніков за підсумками четвертого засідання Контактної групи з питань оборони України, що відбулося 20 липня, повідомив, що в його відомстві буде пришвидшено перехід на систему контролю над зброєю LOGFAS, яка застосовується НАТО. Перехід на цю систему почався у 2019 році, коли секретаріат штаб-квартири НАТО з консультацій, командування та управління вирішив внести Україну до переліку держав, що використовують програмне забезпечення LOGFAS.

Нагадаймо, що Виконувач обов’язків міністра економіки Болгарії Александер Михайлов у четвер заявив, що країна з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну передала останній 4200 тонн зброї. Про це повідомляє Nova.bg.

“За перші чотири місяці від початку війни – до 30 червня були підписані (колишньою міністеркою економіки Корнелією) Ніновою дозволи на експорт болгарської зброї на один мільярд, 16 мільйонів євро. За цей чотиримісячний період 4200 тонн болгарської зброї було доставлено до польського аеропорту біля кордону з Україною”, – розповів Михайлов на пресконференції.

Він додав, що має документи на доказ своїх слів, але не показав їх. На початку червня уряд Болгарії повідомляв, що передав Україні зброї на трохи більш як 100 мільйонів євро. Вона транспортувалася до України через польський аеропорт Жешув, що біля кордону. Заяви Михайлова прозвучали на тлі тверджень Нінової – лідерки Болгарської соціалістичної партії – про те, що за її підписом жодна одиниця зброї не була передана Україні. За його словами, ексміністерка не підписала дозволи на експорт зброї на суму в понад мільйон євро.

Завдяки постачанням зброї від західних союзників, зокрема реактивних систем залпового вогню HIMARS, Збройним силам України вдається ефективно нищити склади російських збройних формувань та порушувати їхню логістику.