До ранкових вибухів на складі під Джанкоєм в Криму причетний елітний український військовий підрозділ. Про це повідомляє  The New York Times із посиланням на українського чиновника, який говорив на умовах анонімності.

“Високопоставлений український чиновник на умовах анонімності сказав, що елітний український військовий підрозділ, який діє в тилу ворога, несе відповідальність за вибух (на складі під Джанкоєм – ред.), який спричинив численні детонації”.

Газета зазначає, що атаки, в яких використовувалися сили у тилу ворога, наголошують на винахідливості українських сил. З початку війни вони використовували нетрадиційну тактику, намагаючись відбити атаки набагато більшої і краще оснащеної російської армії. Україна офіційно не підтверджує удари в тилу ворога.У міноборони РФ вибух на складі під Джанкоєм назвали диверсією. Внаслідок вибуху постраждав склад військового призначення в районі Джанкоя.

Пошкоджена низка цивільних об’єктів, серед яких ЛЕП, електростанція, залізничне полотно й кілька житлових будинків. А от в Офісі президента України натякнули, що до вибухів в окупованому Криму, які сталися 16 серпня, причетні Збройні сили України. Відповідний пост з таким натяком зробив у Telegramкерівник ОП Андрій Єрмак. Він додав, що такі дії українських захисників продовжаться до того часу, поки Крим не буде деокупований повністю.

“Операція “демілітаризація” у ювелірному стилі ЗСУ продовжиться до повної деокупації українських територій. Наші воїни – кращі спонсори гарного настрою. Крим – це Україна”, – написав Єрмак.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також прокоментував повідомлення про вибухи біля Джанкоя в окупованому Криму 16 серпня.

«Ще раз нагадаю, що Крим нормальної країни — це про Чорне море, гори, відпочинок і туризм. А окупований російськими бойовиками Крим — це про вибухи складів і смертельної небезпеки для загарбників і злодіїв. Демілітаризація в дії», – написав Подоляк у своєму твітері.

Думку Подоляка підтримав депутат від Слуг Народу Єгор Чернєв. Він зазначив, що це вже другий за останні дні випадок недбальства та паління у недозволених місцях з боку окупаційних військ. І він, безсумнівно, свідчить про суттєві зміни у загальній картині війни. По-перше, прикре (насправді – ні) самогубство військових об’єктів на півострові ще раз фіксує, що Крим – це Україна. І що його деокупація для нас – одне із стратегічних завдань.

По-друге, Україна остаточно перехоплює ініціативу у війні. Поки орки марно розбивають лоба на Донбасі, в нас є власний план і власна повістка, яку ми послідовно реалізуємо на півдні. Нарешті, з суто військової точки зору відбувається планомірна руйнація логістики ворога та поступова ізоляція району бойових дій під Херсоном.

“Спеціальна військова операція” йде по плану. Тепер вже по нашому плану. І завершиться вона розгромом ворога та звільненням усієї території України у кордонах 1991 року.

Тим часом у ЗСУ зазначають, що вибухи в Криму, внаслідок яких загарбники могли втратити ударні гелікоптери та особовий склад, є наслідком “порушення правил протипожежної безпеки”. Про це сказав речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат під час брифінгу. Він зазначив, що офіційна позиція українського військово-політичного керівництва щодо вибухів в окупованому Криму полягає у тому, що російські загарбники не вміють дотримуватись заходів протипожежної безпеки. Також Ігнат додав, що окупанти могли зосередити біля Джанкоя, де пролунали вибухи, свою техніку.

“Джанкой – це ще один аеродром, де росіяни зосередили ударні вертольоти та іншу військову техніку. Сподіваємося, що противник втратить техніку та особовий склад. Про втрати ворога рано говорити, але наша розвідка вже має деякі дані. Усі побачать супутникові знімки”, – розповів речник Повітряних Сил ЗСУ.