Українцям, які користуються передплаченим мобільним зв’язком, вирішили ускладнити життя, так як з 13 грудня 2018 року запрацював новий порядок реєстрації таких абонентів.

І торкнеться нововведення практично всіх мобільних користувачів, оскільки в Україні поширене саме пріпейд-обслуговування, тобто без пред’явлення паспорта і укладення договору в письмовій формі.

Відповідне рішення оприлюднила на своєму сайті Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

За даними Держслужби статистики, на 1 жовтня 2018 року в Україні налічувалося 54,68 млн мобільних абонентів.

Так склалося, що останні 10-15 років українці вибирали переважно передплачений вид стільникового зв’язку (prepaid). Тобто вони просто купували SIM-карту без укладення будь-яких контрактів. У сукупній абонбазі «Київстару», Vodafone Україна і lifecell таких користувачів не менше 90%.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Передоплата завжди була більш зручною для самих абонентів – не потрібно відвідувати офіс оператора і пред’являти паспорт. Головний же мінус в тому, що таких користувачів складніше ідентифікувати. Тому для них недоступний весь перелік послуг, звичний для «контрактників».

До того ж, відзначається неможливість забезпечити пріпейд-абонентам належний рівень захисту від шахраїв.

Згідно ж з новим порядком, тепер ідентифікацію можна провести віддалено. Для цього можна використовувати електронний цифровий підпис (ЕЦП), BankID, MobileID і інші сучасні інструменти. Обидва види заяв – паперова і віртуальна – матимуть однакову юридичну силу.

Новий порядок був затверджений ще в лютому 2018 року, а оператори отримали 9 місяців на підготовку.

«Київстар» рік тому почав випробування MobileID. За допомогою цієї технології можна підтверджувати свою особу безпосередньо з мобільного телефону. А також отримувати доступ до державних і комерційних електронних послуг.

Щоб скористатися MobileID, необхідна SIM-картка зі спеціальним чіпом.

Повідомляється, що процес аутентифікації займає три секунди. І він безпечний для користувача, навіть якщо телефон, в якому встановлена ​​SIM-картка з MobileID загублений або вкрадений. Зловмисники не зможуть скористатися новою технологією без пін-коду, відомого тільки власнику.

У компанії Vodafone Україна пропонують зареєструватися на спеціальному сайті. Це забезпечить додатковий захист від посягань банківських шахраїв. Вартість SIM-картки з підтримкою MobileID становить 100 грн. Підключення електронного цифрового підпису на рік – 150 грн., абонплата – 15 грн./місяць.

У lifecell повідомили, що з новою технологією абоненти зможуть повертати невикористані кошти з мобільних рахунків. Або отримувати роздруківку про надані послуги. А також зберігати свій номер при переході до іншого оператора – після того, як в Україні запрацює Mobile Number Portability. Нова послуга стала доступна за допомогою технології BankID Приватбанку.