З’явився перший свідок замаху на помічника президента України Сергія Шефіра. Він виявився будівельником, його об’єкт знаходиться в селі Трипілля Обухівського району.

Про це повідомляють Vesti.ua. Свідок розповів, що коли почалася стрілянина, попереду Audi A8, в якому перебував Шефір, їхала чорна машина, а позаду – білий “бус”.

“Ми взагалі-то в Трипіллі працюємо, їхали, почули, що там щось затріщало. Коли почалася стрілянина, то поруч з Audi, попереду від неї, їхав чорний автомобіль, а відразу позаду білий мікроавтобус”, – стверджує він.

Людей, причетних до стрілянини 22 вересня по автомобілю першого помічника президента України Володимира Зеленського Сергія Шефіра, буде покарано. Про це прессекретар президента Сергій Никифоров заявив у Facebook.

“Станом на зараз можна сказати, що виконавець замаху, а також замовники та їхні поплічники не уникнуть покарання. А також, що курс Офісу президента на детінізацію і деолігархізацію України не зміниться, і жодні підступні дії на нього не вплинуть”, – написав він.

Команді Зеленського погрожують постійно. Про це заявив народний депутат від “Слуги народу” Микола Тищенко. Він назвав стрілянину замахом.

“Нам всім поступають постійно погрози. Люди нас вибрали і ми виконуємо свою роботу. Але погрози – це системно”, – резюмував Тищенко.

Тищенко про можливі причини нападу на Шефіра

Давив Арахамія назвав 3 можливі версії обстрілу авто. Зокрема мовиться про те, що напад міг бути “привітом” від контробандистів. Однак Тищенко запевнив, що ясраво виражених конфліктів із контрабандистами у Шефіра не було.

За словами нардепа, опоненти вважають, що “слуги народу” все роблять неправильно. “Ось результат нашої роботи. Ми супротивляємось, ми віримо в перемогу нашого народу”, – додав він. Водночас ворожі сили прийшли вже до замаху на вбивство.

На його думку, до стрілянини можуть бути причетні олігархічні клани, яким не подобається позиція “слуг” у боротьбі з ними. Також до цього можуть бути причетні російські сили. “Шефір один з членів нашої команди, який бореться з корупцією”, – підкреслив Тищенко.

В автомобіль потрапило 12 куль

Під час обстрілів автомобіль входив у поворот та зупинився. Про це на брифінгу заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

“Попередньо скажу, що стріляла “льожка” – людина, яка робила це лежачи. З іншого боку (де сидів Шефір) стріляти було неможливо. “Льожка” була лише з одного боку. Була спроба потрапити й у водія, й у пасажира”,– пояснив Подоляк.

Він наголосив, що автомобіль був неброньований.

За словами Подоляка, Найбільш ймовірно, що у такий спосіб хтось хотів залякали команду президента України.

Він переконаний, що замах здійснили не з особистих мотивів проти Шефіра.

“Це був замах на спробу президента зламати систему. Є багато інституцій, які хотіли б залякати команду президента. Шукати особисті мотиви я не бачу підстав. Хоча правоохоронці можуть відпрацювати будь-яку версію”,– сказав Подоляк.

Він додав, що чимало впливових груп можуть стояти за цим замахом, зокрема:

контрабандисти,
кримінальні анклави,
олігархічні структури,
політичні групи, які мають відношення до сусідньої країни.

Водночас інформацію про те, що вбивство Шефіра міг замовити хтось зі “Слуги народу” Подоляк назвав російською пропагандою.